З роси й води!

10 грудня 2015 року родина, друзі, колеги й учні доктора історичних наук, професора, академіка Академії наук вищої освіти, завідувача кафедри етнології та краєзнавства Інституту історичної освіти НПУ імені М. П. Драгоманова Петра Макаровича Чернеги вітатимуть ювіляра з 70-річчям від дня народження та 40-річчям науково-педагогічної і громадської діяльності.

Кожна людина має присвятити своє життя, окрім реалізації загальнолюдських потреб і бажань, й значущій суспільній потребі. Такою потребою для професора Петра Чернеги стало служіння Україні й українському народові на ниві освіти і науки. Для ювіляра виховання майбутніх учителів справжніми патріотами своєї Батьківщини, проповідниками національної ідеї, глибоко обізнаними з українською етнічною культурою, історією, мовою, викорінення величезного і потужного пласту неправди й ідеологем з історії Другої світової війни і великого внеску України та українського народу в перемогу антигітлерівської коаліції, формування української етнологічної та українознавчої школи задля давно назрілої етнологізації гуманітарної науки в Україні, як вагомого чинника збереження національної ідентичності українців, стало не лише ідеєю самореалізації як особистості, викладача, вченого, а й головними завданнями всього життя.

Навряд чи знайдеться той, хто не відчув під час лекцій, виступів на наукових конференціях, радіо і телебаченні, в наукових дослідженнях і публікаціях Петра Макаровича глибокого і науково обґрунтованого знання етнічної історії України, українського народу, його багатої культури, героїчної боротьби українців за волю і свою державу, об’єктивних і суб’єктивних причин трагедії нашого колоніального минулого, головна з яких – загарбання наших земель Московією і жорстока політика омосковлення і зросійщення, асиміляція і геноцид українців.

Наукова і педагогічна діяльність та організаційний талант професора П. Чернеги знайшли вияв у 6-ти монографіях, 7-ми навчальних посібниках у співавторстві з відомими вченими, понад 160 статтях, повідомленнях, науково-методичних розробках, редагованих ним, 15-ти збірниках наукових праць, зокрема періодичного видання кафедри “Україна в етнокультурному вимірі століть”, 16-ти огранізованих міжнародних конференціях, 11 аспірантах і здобувачах, які під його науковим керівництвом здобули наукові ступені кандидатів історичних наук. І це лише те, що на видноті! Важко переоцінити внесок Петра Макаровича у виховання покоління вчителів історії та українознавства, які стали невід’ємною частиною рушійної сили докорінних змін у житті нашої країни, справжніми патріотами Батьківщини, беруть активну участь у війні з російськими окупантами і сепаратистами Донбасу.

Усім своїм здобуткам, за словами ювіляра, він завдячує батькам, які вже відійшли у вічність, дружині, дітям, колегам, колективу кафедри етнології та краєзнавства, друзям і товаришам, щира підтримка і допомога яких завжди надихали його на подолання незгод і перешкод на життєвому шляху.

Дружний колектив кафедри етнології і краєзнавства Інституту історичної освіти НПУ імені М. П. Драгоманова і редакція “Слова Просвіти” щиро вітають професора П. М. Чернегу з ювілеєм, бажають міцного здоров’я, творчих успіхів, довгих років щасливого життя і служіння Україні й українському народові!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment