Даруйте на свята книжки, а не цукерки

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автора

Усіх шанувальників красного письменства гостинно запросила книжкова виставка “Книжкова коляда”, що відкрилася у Національному спортивному комплексі “Олімпійський” напередодні Дня Святого Миколая.

Відкриваючи виставку, відомий український письменник Віталій Капранов наголосив, що чим більше діти читатимуть книжок, тим легше їм буде знайти своє місце у житті. Тому під час різдвяно-новорічних свят діточкам потрібно дарувати не солодощі, а книжки. Також пан Віталій розповів усім гостям та учасникам виставки про те, що компанія “Медвін” разом із Eleos-Ukraine та синоїдальним відділом соціального служіння УПЦ КП пропонують допомогти Святому Миколаю з подарунками для малечі Донеччини. А отже, всі небайдужі мають можливість придбати книжку для дітей із зони бойових дій і передати її їм від імені Святого Миколая.

Як відомо, колядками починаються зимові свята. Почалася ними і виставка “Книжкова коляда”. Хор Богословської академії УПЦ КП майстерно виконав колядки з різних регіонів України і завершив свій невеличкий концерт улюбленою багатьма українцями мелодією “Нова радість стала”.

А свято книги вже було у розпалі. На “Книжкову коляду” привезли свої видання майже шістдесят видавництв з усієї України. Видавництво “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” представило на книжковому форумі лише частину виданих книг. Напевне, найменшим читачам будуть до вподоби книжки “Незвичайні пригоди Алі” Галини Малик, “Найновіші пригоди їжачка Колька Колючки та зайчика Косі Вуханя” Всеволода Нестайка, “Таємниця козацького роду” Андрія Кокотюхи. Підлітків зацікавить цикл книг про козацьких джур Володимира Рутківського, “Мандри Гулівера” Джонатана Свіфта, “Крихітка Цахес” Гофмана. А дорослий читач не омине “Українські повісті” Миколи Гоголя, “Гуморески” Павла Глазового та “Пригоди бравого вояка Швейка” Ярослава Гашека.

“Ярославів Вал” презентував найновіші свої видання, а також ті, що користуються найбільшою популярністю серед читачів. Це “Час звіра” Юрія Мушкетика, “Таємний легіон. Українська революція” Олександра Скрипника, “Нікуб. Кров кажана” Василя Шкляра, а також твори Любові Голоти, Валерія Гужви, Михайла Слабошпицького, Юрія Щербака, Василя Рубана, що вийшли у серії “БУкЛіт”.

Останні числа часописів “Українська культура”, “Український театр”, “Музика”, “Пам’ятки України”, “Театрально-концертний Київ” презентувало Національне газетно-журнальне видавництво. Також свої видання пропонували газети “День” та “Газета по-українськи”, видавництва “Наш час”, “Юніверс”, “Видавництво Старого Лева”. А книгарня “Київська криївка”, хоча й презентувала літературу різних видавництв, але лише українською мовою.

Дитяча письменниця Тетяна Пакалюк уже встигла написати і видати 33 книги для дітей і підлітків. Її книжка “Янгол з Небесної сотні” присвячена Назару Войтовичу, а “Егоїстка” — медикам, волонтерам, учасникам АТО. Поради, як прищепити дитині любов до книги, можна знайти у збірочках “Не хочу читати” та “Комп’ютерне лихо”. Рідному слову присвячена книжка “Розмова про мову”, а Тарасу Шевченку — “Таємниці старого Седнева”. “Всі мої збірки спрямовані на формування моральних цінностей, вони написані з виховною метою”, — розповіла пані Тетяна.

Хоча Анатолій Грищук і займається упорядкуванням словників, але також пише казки, і не лише для дітей, а й для дорослих. А Аркадій Третьяков вже багато років займається вивченням маловідомих сторінок історії міста Києва. Свій проект він уже втілив у путівниках “Привіт з Хрещатика” та “Бессарабська площа”. Наразі дослідник працює над новою книгою циклу.

Три дні виставки “Книжкова коляда” були надзвичайно багатими на різноманітні події. Тут відбувалися і зустрічі з улюбленими письменниками, і презентації нових книг, і автограф-сесії, і різноманітні майстер-класи для дорослих і дітей, і виставки карикатур. Свято книги у НСК “Олімпійський” залишило в багатьох приємні святкові спогади.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment