Ми творимо самі цей світ

Надія КИР’ЯН

Фото автора

У Національному музеї літератури України відкрилася виставка гобеленів, автори якої талановиті педагоги, члени Національної спілки художників України Людмила Анатоліївна Лисенко та Адлер Степанович Корольов (літературний псевдонім Королів), а також їхні вихованці з Київської дитячої художньої школи № 3.

Виставка відбувається напередодні новорічноріздвяних днів, тому гостей музею, зокрема, школярів із Київських спеціалізованих шкіл № 4 і № 22 прекрасними колядками налаштувала на святковий лад відома артистка Надія Боянівська.

Раїса Сеннікова, заступник директора музею представила авторів і розповіла, що відкриття виставки приурочено до свята вшанування великомучениці Варвари, яка за легендою була надзвичайною майстринею з вишивання, покровителькою майстрів, які займаються ткацтвом. Легенда розповідає, що вона вишила ризи самому Ісусу Христу. Раїса Павлівна зазначила, що колекція музею, яка має близько 90 тисяч цінних експонатів, поповнилася надзвичайно щедрим подарунком Людмили Лисенко та Адлера Корольова — чудовими величезними гобеленами із зображенням класиків української літератури Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка, які прикрасять багато літературних зустрічей, що організовує музей. Ці експонати цінні ще й тому, що нині дуже мало майстрів займається текстилем, килимарством.

Мистецтвознавець Людмила Петрівна Кришень повідала про своє захоплення мистецтвом авторів виставки. “Коли зустріла Людмилу Анатоліївну та Адлера Степановича, я зрозуміла, що ми самі творимо цей світ, можемо зробити його прекрасним, надзвичайно цікавим. Ось, наприклад, невеличкі гобелени з серії “Крізь віки”, на яких зображено два величні образи, які немов ширяють над землею: це скіф і жінкаберегиня, селянка, вічна трудівниця. Крізь них проходять хмари, а внизу земля, яку вони оберігають. Ці образи створені тонкими, м’якими переходами кольору, дуже майстерно, вони вражають красою і філософським підтекстом.

Монументальні образи наших класиків також своєрідні, особливі. Леся Українка ніби осяяна веселкою, навколо неї зелене листя, образ дуже ліричний. Зовсім інший Іван Франко, Каменяр. Тут зеленофіолетові відтінки, гострі кути, наче каміння у Карпатах. А Тарас Шевченко зображений в образі мислителя, духовного велетня. До слова, над цим образом майстрам довелося неабияк потрудитися. Перш як узятися до роботи, було створено майже 50 ескізів.

На виставці представлено полотна різних років і різних учнів, деякі з них уже стали майстрами: янгол свободи над містом, грецька муза з лірою, богиня Венера, народжена з морської піни — гобелени, які створюють світ краси і гармонії, світ людей, які живуть поруч із нами”.

Про своє захоплення ткацтвом розповів Адлер Корольов, а також прочитав свої чудові вірші для дітей.

У інших кімнатах музею розташовані ще дві цікаві експозиції — “Сонцестояння” відомої української співачки, художниці, телеведучої, журналіста, викладача, громадської діячки, президента мистецької агенції “Територія А” Анжеліки Рудницької та унікальна виставка, яка представляє творчість воїнів АТО та волонтерів “Ні, наші музи не мовчать”, названа рядком із вірша поета, члена НСПУ Олександра Стусенка. Виставка відбувається у рамках благодійного проекту “На цій землі нас не здолать”, який у музеї триває вже більше року. Тут представлено роботи понад 50 авторів: видані книжки, листочки із блокнотів і записників, картини тощо. Одна зі сторінок присвячена Надії Савченко, тут її книжка “Сильне ім’я Надія”. А також десятки імен, серед яких відомий письменниквоїн Борис Гуменюк, письменник із Миколаєва Олексій Кваша, який загинув у липні 2015 року, поети Ірина Цілик, Артем Чех, редактор книжки “Війна очима ТСН” Володимир Бойчук, рукописи віршів бійців Олександра Ярошенка, Миколи Вороніна, поезії та художні роботи волонтерської групи “Музейні бджілки” та багато інших унікальних робіт. Окрему частину експозиції складають дитячі листи та малюнки до воїнів, які стали для них справжнім оберегом і натхненням. Хто відвідає цю та інші виставки — не пожалкує.

Про це свідчать дуже багато захоплених записів у книзі відгуків від вдячних відвідувачів.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment