Наша головна зброя — правда

Степан ХМАРА, герой України:

— Я трохи здивований, що наш форум називається “Українська альтернатива”. Ми що, вже — у глибокому полоні? Може, “Українська перспектива” — це я розумію. Доки ми не зламаємо психологічні стереотипи, ми завжди зазнаватимемо поразки. Сьогодні ми порушили багато різних проблем. Мусимо визнати: йде свідоме руйнування Української держави. Від пана Порошенка, який займає пост Президента України, йде політика тихої повзучої капітуляції. Якщо ми цю політику не зупинимо, то Україна буде з часом зникати на мапі як держава. Цього допустити не можна, тому цій політиці має бути альтернатива. Щоб досягти цього, треба дивитися відверто у вічі і говорити правду і тільки правду — це наша головна зброя. На що ми сподіваємося? Що молодь колись стане краще керувати? Що хтось із кимось про щось домовиться?

А нині реалізуються інтереси інших держав за рахунок українських інтересів. Навіть представник справді дружньої нам держави США Джо Байден заговорив про автономію Донбасу, тим часом він не сказав чітко “на окупованій території”, а “на територіях, непідконтрольних українській владі”. Відчуваєте різницю? А також про амністію антиукраїнським і російським бандитам і найманцям.

Якщо в ООН наш міністр закордонних справ мало не обнімається з міністром Російської імперії, то чого ми чекаємо? Якщо Кучма їде в Росію і дружньо перемовляється там із головним агресором Путіним — і це все толерується тим, хто за своїми обов’язками має бути гарантом безпеки, територіальної цілісності Української держави — це називається зрада національних інтересів України. Треба називати речі своїми іменами. Юридично Україна не визнала, що у нас війна з Росією, що Росія агресор. Тому Євросоюз хоче допомогти Україні “розв’язати внутрішній конфлікт”. Порошенко не виконує 102 і 106 статті Конституції. Тільки за це, що він їх не виконує, треба було застосувати процедуру імпічменту.

Подивіться, як в Україні будується “русскій мір”. Половина Кабміну не тільки не вживає, а й не володіє українською мовою. Це ганебне приниження української нації. А що робиться в економіці — у Міністерстві нема ніякого плану розвитку. Міністр внутрішніх справ, який не розмовляє українською, — він що, захищатиме українців?

А якби ми назвали речі своїми іменами, якби Росія офіційно була визнана агресором, то сьогодні не йшлося б про повернення Росії трьох мільярдів доларів, які взяв Янукович. У нас агресор украв власності на два трильйони, нанесено на десятки мільярдів збитків на Донбасі, тисячі людських жертв. Усі ці факти треба донести до ООН. Якби ми це все довели юридично, то Росія у Раді Безпеки ООН не мала б права голосу при розгляді українських питань. Ми повинні це зробити, бо в майбутньому не матимемо юридичних підстав, щоб вимагати у Росії компенсації, контрибуції за нанесені нам збитки. Якби ми це зробили, а це має зробити Президент, бо він відповідає за зовнішню політику, то ми ставили б питання, що у нашій прифронтовій зоні серед спостерігачів ОБСЄ не повинна брати участь Росія. А там 70 % росіян. І що, вони відстоюватимуть там наші інтереси?

Якби це було зроблено, ми мали б усі політичноюридичні підстави вимагати від гарантів Будапештського протоколу виконати свої зобов’язання програми безпеки України. Адже ми свою частину виконали сповна, а перед ними ми навіть не ставимо питання — ви ж нам обіцяли: віддайте ядерну зброю і ми вам гарантуємо безпеку. Про це треба чітко і постійно нагадувати. А то ми розповідаємо, що в нас АТО…

Якщо Україна поведе принципову політику, то зіграє свою історичну роль — стати мотором і каталізатором приборкання Російської імперії. І тоді світ справді стане на наш бік. Якщо ж ми станемо на коліна — ми програємо. Ми не маємо на це права.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment