«Почуй мене»

У мистецько-концертному центрі імені Івана Козловського нещодавно відбувся концерт солістки Національної оперети України, лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів Любові Сагат — “Почуй мене”. Цей концерт складався з пісень на слова та музику українських авторів, а всі твори виконувалися українською мовою.

Л. Сагат народилася у місті Збараж на Тернопільщині. Знайомство з музикою почалося у чотири роки, а першою вчителькою стала мама — Ірина Володимирівна. Потім було навчання по класу бандури у Збаразькій музичній школі, закінчила Тернопільське музичне училище, а у Львівській музичній академії здобувала освіту у професора Володимира Чайки. Після навчання — п’ять років працювала у Хмельницькому музично-драматичному театрі. Тут доводилося грати переважно драматичні ролі. Але головний диригент театру Леонід Деркач познайомив молоду артистку з чарівним світом оперети. Зрозуміла, що це і є її покликання. Вивчила провідні арії з найвідоміших оперет. І ось уже вісім років пані Любов служить у Національній опереті України.

Першою була роль Панночки в опереті “Майська ніч” за Миколою Лисенком. Дебют виявився вдалим. І сьогодні Любов одна з провідних солісток театру. Глядачі добре пам’ятають її ролі в оперетах та мюзиклах “Сорочинський ярмарок” О. Рябова (Парася), “Містер Ікс” І. Кальмана (Теодора Вердьє), “Бал у Савойї”

П. Абрахама (Мадлен Тібо), “Циганський барон” Й. Штрауса (Саффі). А найулюбленішою стала роль Баядери в однойменній опереті І. Кальмана. Хотіла б зіграти в оперетах “Весела вдова”, “Летюча миша”, “Сільва”.

До свого сольного концерту “Почуй мене” артистка свідомо обирала український репертуар. “Дуже добре, якщо людина знає багато мов. Але вона насамперед має знати і поважати рідну мову і культуру свого народу. Саме за цим принципом я добирала репертуар до концерту. А головна тема більшості пісень — це жіноча доля, жіноче кохання, жіночі переживання”.

Допомогла підготувати концерт композитор Ольга Янушкевич. Вона була ведучою цього невеличкого пісенного свята, акомпаніатором, також прозвучали пісні на її музику — “Є лиш Ви”, “Романс”, “На крилах мрій”, “Посвята матері”, “Молитва матері”. Виконувалися пісенні твори на музику Мирослава Скорика та Лесі Дичко. А серед авторів слів наші улюблені класики — Тарас Шевченко та Леся Українка, і сучасні поети — Ніна Шаварська, Тетяна Ясакова, Жанна Дмитренко та Богдана Фільц.

 

Фото надано

Центром ім. І. Козловського

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment