В очікуванні свята

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автора

 

Новий рік і Різдво Христове, напевне, найулюбленіші та найочікуваніші свята для багатьох мільйонів людей в усьому світі. Адже ця чудова пора асоціюється з оновленням життя та думок, теплом і затишком родинного вогнища, дарує передчуття дива, вселяє надію на здійснення усіх найпотаємніших мрій і сподівань.

Саме з нагоди цих дивовижних свят Національний музей українського народного декоративного мистецтва презентував виставку творів народного та професійного декоративного мистецтва “Різдвяні дзвони”.

“Уже багато років наш музей проводить виставки, присвячені святам від Миколая до Різдва. Раніше ми знайомили відвідувачів із творчістю дитячих художніх студій. Свого часу відбулася презентація арт-проекту Зої Чебусової “Янголе мій, охоронцю”. А цього року вирішили показати твори, які зберігаються в колекції музею. Тут представлені роботи професійних художників і народних майстрів із різних куточків України”, — розповіла завідувачка відділу експозиційної роботи музею Ольга Новодережкіна.

Експозиція виставки знайомить із творами декоративного розпису, кераміки, порцеляни, скла, металу, художнього різьблення на дереві тощо. У всіх експонатах мистецькими засобами передані близькі й знайомі кожному з нас образи та сюжетні сцени, втілено теплий і світлий настрій.

У виставковій залі панує особлива різдвяно-новорічна атмо­сфера. Тут є все — Святий вечір, Різдво з дзвінкою колядою, Щедрий вечір, казкові зимові пейзажі, народні ігри та забави, образи відомих та улюблених усіма героїв. Але особливо потужно звучить образ одного з головних символів Різдва — янгола, який є втіленням доброти, світла, любові до ближнього та добрих вістей, яких усі ми з нетерпінням чекаємо.

Усі твори, представлені на виставці, позначені яскравою авторською самобутністю, привертають увагу своєю щирістю, позитивною енергетикою, спонукають до роздумів та налаштовують на святковий лад.

Уже самі назви робіт М. Онацька “Катання на громаках”, “Зі святим вечором будьте здорові”, “Щоб було вам в ложці, в мисці і в колисці”, “Різдво” є свідченням того, що свято наближається. Достовірно передають різдвяну атмосферу і картини Є. Миронової “Щедрий вечір”, “Колядники”, “Зима”. Привертають увагу художні твори “Різдво Христове” (художник І. Сколоздра), “Півні” (М. Тимченко), триптих “Янголи” (Н. Гроська). Не залишать байдужими і миски та кахлі з Івано-Франківщини, деяким з цих виробів уже понад півтора століття.

Загалом на виставці представлено 49 робіт і композицій понад 20 провідних митців вітчизняного народного та професійного декоративного мистецтва, що зберігаються в музейній колекції. А відчути справжню енергетику свята зможе кожен, хто відвідає експозицію “Різдвяні дзвони”, що працюватиме до 21 січня.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment