Вистояти і перемогти

Микола ГОЛОМША, лідер політичної партії “Патріот”:

— Два роки тому, в грудневі дні 2013го кращі представники українського суспільства — мешканці міст і містечок, сіл і селищ від Ужгорода і Львова до Дніпропетровська і Донецька, від Чернігова до Сімферополя — стояли на Майдані, вимагаючи від тодішньої влади поваги до бажань і мрій людини, громадянина, поваги до суспільства, безумовного виконання владою взятих на себе конституційних зобов’язань.

Тодішні очільники держави не побажали слухати свій народ, пішли проти нього, за що і були усунуті з посад народною волею та світлою жертовністю героїв Небесної сотні. Але за це українці заплатили життями славних синів і дочок народу, які навіки покинули нас, згуртувавшись наостанок у безсмертну Небесну сотню планети Земля.

Однак випробування для українського народу не завершилися. Патріоти зараз захищають Батьківщину від терористичної навали путінців. Тисячі з них віддали своє життя за нашу свободу і незалежність.

Сьогодні Україна стоїть не лише перед загрозою зростання активності бойових дій чи навіть широкомасштабною агресією. Наша країна опинилась в епіцентрі наростаючого планетарного лиха, яке вже можна назвати глобальним гібридним тероризмом.

Хочу зупинитися на окремих аспектах проявів цього явища в Україні та у світі.

Перший аспект — інформаційна сфера країни. Протягом всього періоду незалежної України ми стикалися з прихованою або відвертою — залежно від міждержавних відносин та розвитку окремих ситуацій — інформаційною агресією. На жаль, нашим очільникам не вистачило мудрості адекватно реагувати на ці виклики і загрози, тож поступово схід України та Крим стали абсолютною вотчиною російських засобів масової інформації та комунікаційних технологічносценарних рішень, територією, на якій велась відверта антиукраїнська пропаганда. Фактично за потурання центральної влади там формувалася п’ята колона не тільки з технологічної агентури, а й несвідомих прихильників чи громадських сателітів. Відтак більшість світоглядних проблем наших співгромадян на сході та в Криму мають іноземне походження.

Слід визнати, вже заднім числом, що ми не спромоглися свого часу розгледіти в цих діях спецслужб сусідньої держави цілеспрямованих технологічнотерористичних дій в інформаційному просторі.

Втім, минулим проблеми терористичних агресій в інформаційній сфері не завершились. І йдеться тут не лише про російські телеканали, які заполонили окуповану частину Донбасу і ведуть своє мовлення на значну частину звільненої території. Я маю на увазі ті відверто антиукраїнські ЗМІ, які на цілком законних, правових підставах тиражують антиукраїнську ненависть і отруюють свідомість громадян за цілковитого потурання нинішньої влади.

Комунікаційноконтентна агресія з боку Кремля є сьогодні найбільшою загрозою не лише нашій країні, а й, без перебільшення, всьому людству. Віртуальні світогляди завдяки путінським інноваційнокреативним технологам переводяться у реальне формування іншої дійсності на рівні громад та окремих громадян в європейських та інших країнах. Варто лише згадати, як віртуозно московські пропагандисти переводять стрілки відповідальності за вчинені злочини на Україну, Туреччину та інші країни. Найхарактерніший приклад — збитий путінськими терористами нідерландський літак із майже трьомастами пасажирами. Основні “бої” щодо викриття винуватців цієї трагедії розгорнулись і, на жаль, тривають саме в інформаційній сфері. На певному етапі ми сильно програвали російській комунікаційноконтентній агресії, особливо за кордоном, де шалька терезів щодо відповідальності у свідомості пересічного європейця тривалий час хилилася в бік України. Референдум у Нідерландах про доцільність підтримки євроасоціації України виник саме через публічні недопрацювання нашої чинної влади.

Ще раз підкреслюю — це все елементи саме глобального гібридного тероризму і його прояви через інформаційний простор.

Іншим аспектом гібридності терористичних проявів у нашому житті є культура. Здавалося, що саме культура перебуває далеко поза межами цього явища. Але поєднаймо кілька фактів:

wзнищення бойовиками ІДІЛ музеїв та історикоетнічних артефактів культури на захопленій території Іраку і Сирії;

wзаява лідерів ІДІЛу щодо створення освітніх програм для “майбутніх поколінь” бойовиків та створення дитячих таборів для навчання “мистецтва” тероризму;

wпосилення негативних настроїв щодо України в Нідерландах унаслідок звинувачення українських посадових осіб і політиків у нібито причетності до незаконного продажу картин класичних голландських майстрів, які були вкрадені майже 11 років тому з Музею Західної Фрісландії;

wварварське знищення бойовиками Центру культурних ініціатив сучасного мистецтва “Ізоляція” в Донецьку.

Усі ці індикативні прояви вказують на нові сфери та масштаби міжнародної терористичної діяльності, що знищує минулі уявлення і способи боротьби з цим явищем.

Одним із найнебезпечніших проявів глобального гібридного тероризму є його показний публічний псевдорелігійний окрас. Це ми спостерігаємо на прикладі ІДІЛу, який маніпулятивногіпнотичними навіюваннями та застосуванням методик нейролінгвістичного програмування створив середовище варварського релігійного фанатизму, що продукує не служіння миротворчим цінностям класичних релігій, а тотальну ненависть до цінностей демократії та мирного способу життя на планеті.

Знову ж таки, якщо ми думаємо, що використання релігійного фанатизму, який управляється з одного центру та координується по світу, нас не зачіпає, то ми глибоко помиляємось.

Останні події в міжконфесійному протистоянні в країні, яке тривало з початком кремлівської агресії на рівні громад — відбувалися стихійні переходи від московського до київського патріархату — почали набувати ознак спланованих терористичнотехнологічних дій із боку невідомих груп фізичного впливу, за якими явно стоять спецслужби Кремля.

До цього слід додати досить специфічний вид терористичних дій, який поки що трактується за всіма нормативними показниками як корупція. Варто визнати, що вона набула за останні роки форми державної корупції, а зараз трансформується у мафіознокланову державну корупцію, яка в процес творення корупційних схем повномасштабно задіює українське суспільство (створюється новий формат — капілярна корупція). Тобто, жодне більшменш вагоме питання не вирішується без хабара. Відтак перед нами постає питання існування держави як такої, оскільки реально існує загроза зі стану fragile state (крихка держава) перейти в стан failed state (держави, яка не відбулася).

Передумови для цього, на жаль, існують. І проявляються вони у намаганні значної частини людей, які називають себе політиками, вихолостити демократичні процедури у функціонуванні державного механізму і підлаштувати конституційні норми під персональні амбіції. Це веде, поза сумнівом, до формування передумов неодеспотій в умовах легалізації псевдодемократичних інститутів.

Наведені факти — лише невелика частка тих технологічносценарних ходів терористів, які застосовуються щодо мирних середовищ життя, зокрема і в Україні, щоб вселити в людей страх і переживання, позбавити спокійного життя.

Тут важливо наголосити на ще одному аспекті становлення глобального гібридного тероризму як планетарного явища. Це причетність до намагання створити новітню епоху тотального цинізму через систему розповсюдження глобального гібридного тероризму спецслужбами та іншими структурами державного рівня путінської Росії. І їхня головна задача — дестабілізація ситуації в країні, створення умов для зростання політичної та соціальноекономічної напруги, формування у суспільстві атмосфери страху і безпорадності, що зрештою дозволить зруйнувати українську державу.

Яку ж альтернативу цим викликам та загрозам глобального гібридного тероризму ми можемо протиставити?

Відповідь на це питання дав Майдан. Саме там відродилися одвічні цінності українського суспільства — Гідність, Довіра, Відповідальність, Самоповага, Самодостатність, Партнерство. Це не просто слова — це стан душі українців. За реалізацію цих простих, але основоположних цінностей загинула Небесна сотня, кладуть свої життя сини і доньки України, захищаючи її від агресора.

Майдан — це не революція. Майдан — це воля народу, помножена на його рішучість, послідовність та віру в свої сили. І ми маємо своїми ідеями, намаганнями, вчинками відповідати високому стандарту Майданних цінностей в успішній Україні.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment