Для потреб АТО

Михайло СІЧКА,
відповідальний секретар ІваноФранківського ОО “Просвіти”

Майже по всіх районах області просвітяни організовували та долучалися до заходів зі збору коштів і продуктів для потреб АТО. У більшості районів проводилися зустрічі з учасниками АТО, благодійні концерти для збору коштів.
В ІваноФранківську та в деяких районах (Снятинський, Тлумацький, Калуський) просвітяни виготовляли маскувальні сітки. В обласному центрі проведено благодійний концерт, кошти з якого перераховані для потреб АТО. Заступник голови міськоб’єднання “Просвіти” о. О. Путько працював капеланом в одному з підрозділів українських військ у зоні АТО. Голова обласного об’єднання С. Волковецький та член правління М. Янишівський за власні кошти придбали бінокль і вручили під час проведення просвітянського заходу у їхньому рідному селі бійцеві АТО М. Витвицькому.
У цій діяльності особливо відзначилося Коломийське райміськоб’єднання (голова В. Глаголюк) і Тлумацьке райоб’єднання (голова Г. Дзьоба). На Коломийщині волонтерипросвітяни Віталій Костюк, Віталій Сокур та Ігор Павлюк 5 разів виїжджали з гуманітарною допомогою в зону АТО. Ольга Баранецька та Геннадій Романюк зібрали кошти і закупили прилади нічного бачення, каски, бронежилети, які самі відвезли у військову частину у Луганську область. Активіст “Просвіти” Михайло Беркещук брав участь у будівництві оборонних споруд у зоні АТО. Осередок “Просвіти” у Коломийському коледжі двічі організовував ярмароквиставку, де зібрали 25 тис. грн, які передали пораненим та інвалідам учасникам АТО Коломийщини.
“Просвіта” Тлумацького району у всіх школах району організувала збір продуктів і коштів. У рамках благодійних акцій “Повертайтеся живими” та “Благодійний ярмарок” було зібрано майже 80 тис. грн. На День захисника України було відправлено понад 700 листів бійцям АТО. Для потреб АТО було передано 1000 банок домашніх закруток та 2 т овочів, а також понад сотню пар теплих шкарпеток, шарфи і шапки, 103 пари теплих рукавиць, виготовлені активістами маскувальні сітки.
Осередок “Просвіти” музею “ГуцульщинаПокуття” (Оксана Ясінська та Ярослава Ткачук) організував центр збору гуманітарної допомоги і коштів для допомоги бійцям АТО. За рік зібрано понад 100 тис. грн.
Осередок центральної бібліотеки і члени Ради “Просвіти” Коломийського райміськоб’єднання зібрали бібліотеку книг, які відправили у Луганську область. Десять просвітян Коломийського району — безпосередні учасники АТО. Група учасників художньої самодіяльності відділу культури Коломийщини (всі просвітяни) виїжджали з концертами в Маріуполь.
Подібну роботу проводили також просвітяни Верховинського, Городенківського, Долинського, Косівського, Калуського, Снятинського, Тисменицького, Надвірнянського районів, Галицького райоб’єднання.
“Молода Просвіта” організувала цикл інтерв’ю з бійцями АТО, які перебували в полоні, для підготовки матеріалів до судового позову в міжнародні інстанції. Активісти “Молодої Просвіти” ініціювали надання спеціалістами психологічної підтримки бійцям АТО.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment