До учасників конкурсу «Золотий бумеранг»

Шановні друзі!

Починаючи з першої публікації про оголошення конкурсу “Золотий бумеранг” (“СП”, ч. 42 за 2015 р.), на адресу редакції та журі вже надходять листи. Так, цікаві, змістовні, по суті запитань, відповіді надіслала Марія Мангер із села Панка Сторожинецького району Чернівецької області. Дякуємо їй. На жаль, крім власного прізвища та адреси, Марія не вказала інших даних: де навчається, чим займається тощо. Просимо учасників конкурсу подавати про себе ширшу інформацію. А ось на наші запитання належить давати конкретні відповіді, як на будьякому іспиті чи під час тестування. При цьому не треба боятися, що Ви знаєте щось не зовсім точно чи не впевнені, натомість треба шукати й думати.
Наш конкурс відкритий, через те ми вирішили розпочати цю відверту розмову з Вами. Не заради підказок на відповіді, як просять про це, телефонуючи в редакцію та представникові Фундації імені Івана Багряного, а з метою тіснішого контакту і взаєморозуміння. Ми радо підкажемо Вам, де шукати відповіді на поставлені запитання. Це — твори Івана Багряного, зокрема й том “Публіцистики” (К., “Смолоскип”, 2006), двотомник “Листування” (К., “Смолоскип”, 2002) та публікації, видання, присвячені Іванові Багряному. Серед них, зокрема, такі, як романдослідження “Іван Багряний, або Через терни Гетсиманського саду” (К., видавництво “Рада”, 1996), двокнижжя “Іван Багряний: нове й маловідоме — есеї, документи, листи, спогади, нотатки, факти” (К., “Смолоскип”, 2013), “Фундація імені Івана Багряного — хроніка доброчинної діяльності в Україні та за її межами” (К., “Смолоскип”, 2015) тощо.
Просимо Вас, шановні друзі, уважно читати запитання конкурсу, брати в ньому безпосередню участь, не доручаючи комусь іншому робити це від Вашого імені. Адже ми зацікавлені у спілкуванні з Вами. Так, учителька української літератури Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ірина Головай надіслала роботу учениці 10 класу Анни Штогрін. Що ж, добре. Але чому це не зробила сама Анна? Що завадило? Тим більше, що, як зазначає її педагогічний керівник, Анна Штогрін — автор науководослідницької роботи на тему “Екзистенційний вибір особистості в романі Івана Багряного “Тигролови” і є кандидатом у дійсні члени Малої академії наук.
Щиро вдячні тим, хто вже взяв участь у конкурсі, але залучайте до нього й інших, тих, хто ще не визначився або вагається. Не забувайте, що, крім переможців, як зазначено в умовах конкурсу, будуть відзначені й інші його учасники.
Нагадаємо: 2016 рік — ювілейний. Великому українцеві Іванові Багряному — 110 років із дня народження. Якщо державні мужі неспроможні, то ми з Вами, українські громадяни, освітяни, зокрема активна молодь, зробімо 2016й роком Івана Багряного. До нашої пропозиції та пропаганди конкурсу “Золотий бумеранг” закликаємо долучитися (принаймні поінформувати суспільство) популярні газети “Україна Молода”, “День”, “Дзеркало тижня” та інші ЗМІ, зокрема радіо і телебачення. Але щодо останніх, то це, мабуть, не зовсім реально, бо наші телеканали віддано на відкуп олігархів, які питанням національної культури та патріотизму не переймаються.
І все ж не опускаймо рук, працюймо, поглиблюймо, примножуймо свої знання. Чекаємо Ваших відповідей.
Із Новим роком, творчої наснаги та успіхів!
Слава Україні!

Нагадуємо запитання конкурсу:
1. Де народився письменник, його справжнє батьківське прізвище і в якому часописі, чому, з чийого благословення поет уперше вжив псевдонім “Багряний”? Що, на Вашу думку, означав для нього цей псевдонім, завдавши в еміграції стільки нападок і кривотлумачень?
2. Що стало поштовхом заманіфестувати гасло: “Ходи тільки по лінії найбільшого опору — і ти пізнаєш світ”? Що означають ці слова і чи можете особисто Ви дотримуватися, як Іван Багряний, цього полум’яного гасла в наш неспокійний час?
3. За що заарештували молодого поета, змусивши його чекати вироку в камері смертників? Які поезії всупереч нелюдським, жорстоким умовам були створені в той період?
4. Коли написано роман “Тигролови”, де опубліковано вперше і чим захопили читачів герої твору, що його було перекладено й видано іншими мовами світу (якими саме і під якою назвою)?
5. Що змусило Івана Багряного (і де саме) написати памфлет “Чому я не хочу вертатись до СРСР?” Значення памфлету для українців у тодішніх умовах, після закінчення Другої світової війни, і нині, під час Вітчизняної війни з імперфашистською Росією.
6. Які трагічні події відображено в романі “Сад Гетсиманський”? Що, на Вашу думку, треба зробити, щоб вони більше ніколи не повторилися на нашій українській землі?
7. Як Ви розумієте метафоричний вираз у назві книжки “Людина біжить над прірвою”? Що слід зробити нам, нині сущим, аби уникнути цієї прірви?
8. Чи здійснилися політичні передбачення Івана Багряного? Які саме? Що заважає втіленню в життя інших ідей письменникамислителя?
9. “Не стремімось моментально доконати грандіозні речі й моментально досягти нашої мети. Це неможливо. Наша мета така велика, що осягти її моментально неможливо (зразу! мовляв, а як ні, то й забавки полишім). Робім речі малі. Але робім уперто, системно й наполегливо. Кожен один крок є малий, але ним проходять землею люди”. Звідки взято ці рядки? І чи згодні Ви з викладеними тут думками?
10. Де поховано Івана Багряного? Коли і ким, з якою метою було засновано Фундацію його імені? Що Ви знаєте про діяльність Фундації?

Журі конкурсу

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment