Підписанти “Відкритого листа Президентові України Петрові Порошенку “Врятуймо мову — майбутнє нації!”

Прошу приєднати на цьому листові мій підпис, людини із сільської периферії.
Прошу Вас, шановні підписанти, наші корифеї, не давати спокою Президентові щодо невідкладного вирішення на державному рівні скасування ганебного закону “Про засади державної мовної політики”. Це слід було вирішити зразу після обрання Президентом України, а не відбуватися зволіканням з огляду на якусь доцільність.

Юрій Тихонович ПАВЛЮК,
учитель української мови і літератури, 79 років, педагогічний стаж 54 роки

* * *
У “Слові Просвіти” (ч. 50 за 2015 р.) прочитала відкриті листи Президентові України Петрові Порошенку “Врятуймо мову — майбутнє нації!”. Хочу підписатися на підтримку цих листів. За мову нам треба боротися, бо ці нашіне наші нас задушать. Я спілкуюся українською всюди і завжди. Це моє важливе життєве завдання — зберегти мову моїх предків.
Ганьба Президентові України! Горя нам напорошив і в дурні нас пошив. Я йому ніколи не пробачу, що він уперто звеличує російську мову, а в українській потреби не вбачає. Гне шию і голову схиляє, щоб російські попи благословляли. У нього нічого українського в душі немає. Хай Господь нам допоможе позбавитися від такої наруги над Україною і українським народом!

Лідія ПІРНАЧ,
м. Київ
* * *
Ми крокуємо шляхом деукраїнізації. Чому й досі не скасували закон КіваловаКолесніченка? А тим часом в Одеській юридичній академії Ківалова викладачі поблюзнірськи запитують: “Якою мовою читати лекцію?” Звичайно, російською, бо наші діти (вінницькі, хмельницькі, миколаївські, одеські), відчуваючи себе меншовартісними, мовчать, нахиливши голови. Де буде впевненість і гордість у них, якщо на їхній захист не працює жоден закон? Хіба що декларативна 10та стаття Конституції України. То яких же спеціалістів випускає Одеська юридична академія? Майбутніх суддів, прокурорів, адвокатів, які не тільки відчувають труднощі у володінні українською мовою, а й готових продати ідеали, принципи, правду. І ЗНОВ — ПО КОЛУ…
Не встигли ми оговтатися від “поєднання днів мови і культури”, як гряде нове “європейське” диво — рік англійської мови. Та хто хоче, той давно вивчає її: на уроках, на курсах, на індивідуальних заняттях.
А от українська — начебто державна — невже не бачите, шановні панове, її жалюгідного стану, особливо в ЗМІ?
Про державних службовців мовчимо, бо ж пункт про володіння українською мовою не пройшов у ВР! Назвіть, будь ласка, країну, де таке можливе! Тепер чуємо у міському будинку влади всуціль російськомовний “хор”. І не маємо права щось сказати!
У нашому містечку не знайдеш ЖОДНОЇ українськомовної газети! Влада не хоче видавати газету міської ради “Черноморский маяк” українською мовою. Як нам пояснили письмово, “це питання не на часі”. Головне — не на часі?! А наші ж повторюють те, що звучить у Києві.
Можна говорити й про українське книгодрукування, і про зверхнє ставлення загалом до письменників, і жахливе наше телебачення, і фатальну неувагу до розвитку національного кінематографа…
Дивує й засилля “варягів” в Україні. Яка в цьому потреба? Щоб зрусифікувати нас остаточно? Що змінилося на краще, наприклад, у медицині з перебуванням на посаді міністра Квіташвілі? Може, ми не так дивимося? Зате бачимо наших дітей — розумних, талановитих, освічених, які часто змушені шукати роботу, або покидати Україну, або працювати не за спеціальністю.
Шановні наші очільники! Перепрошуємо, якщо висловились різко, але — щиро, з величезним бажанням побачити врешті українську Україну. Кожен із нас щось робить для цього, але ж наскільки легше буде працювати, коли знатимемо, що наші очільники дослухаються до думки народу. Сподіваємося одержати відповідь на наші болючі питання.
Слава Україні!

З повагою і надією — мешканці м. Іллічівська (нині перейменованого на м. Чорноморськ):
Ю. В. КІЛАР, голова осередку міської орг. ВО “Свобода”; О. Г. КРИВОШАПКА, голова Іллічівського міського об’єднання ВУТ “Просвіта”; В. П. КОЛЕСНИК, В. І. ПРУДИВУС, В. М. КОРНІЙЧУК,  Л. М. ПАВЛЮК, В. П. ЖИВИЛКО, В. О. СИДОРУК, гол. літ. товва “Сузір’я”; Г. М. САГАТЮК, М. Д. ПАВЛЕНКО, В. С. ШТЕЛЬМАХ, Г. Д. ГАМАН, М. СИДОРУК, М. О. ПАСІЧНИК, А. С. ТИМЧЕНКО, Л. М. МАТВІЄНКО, П. М. КАРВАЦЬКИЙ, О. А. ВЕРЕМЕЙЧУК, Т. В. КРУПСЬКА, Л. В. БОНДАРЕНКО, Г. В. БАРДАЙ, Ж. Я. ПРОСУНКО,  С. І. ЖУРИЛО, депутат міськради; Т. А. ЗАСИПКІНА, О. Г. САДОВНІК, Н. І. ПРУДИВУС, Н. А.  ЯРОВА, О. П. ВІПЕЛЬ, Р. А. ЦАПРИКА, К. Ю. ГОРДІЙЧУК, В. КОСТЮК, Н. О. КОСТЮК
20.ХІ.2015

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment