Слово єднає

Віталій МІХАЛЕВСЬКИЙ,
голова Хмельницького ОО ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка

У рамках заходів із патріотичного виховання та допомоги бійцям АТО у Хмельницькому обласному об’єднанні “Просвіти” ім. Тараса Шевченка здійснюється cпівпраця з клубами переселенців “Терикон” та “Разом” зі сходу України та Криму (засідання клубів відбуваються щонеділі та щопонеділка в Хмельницькій обласній універсальній бібліотеці ім. М. Островського); відбуваються мистецькі заходи та передача коштів на потреби воїнів АТО;  постійні зустрічі з курсантами Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького; збір і передача художньої та краєзнавчої літератури в зону АТО; проведення художньомистецьких пленерів у м. Кам’янціПодільському: написання та продаж картин і передача коштів для воїнів АТО; співпраця з волонтерами зі збору коштів та відправки допомоги в АТО.
Просвітяни взяли участь у випуску книги для воїнів АТО “Дух вічний України” (видання частково фінансоване Хмельницькою обласною радою). Ми постійні учасники важливих заходів: днів пам’яті, прощань з Героями, відкриття меморіальних табличок тощо.
Хмельницьке ОО “Просвіти” виступило організатором літературного фестивалю “Слово єднає!”, що відбувся у Хмельницькому. Просвітяни об’єднали літераторів Хмельницької і сусідніх областей та представників переселенців з Донецької і Луганської областей. Взяла участь у фестивалі і делегація з містапобратима Старобільська Луганської області.
Про конкретні справи надходять повідомлення з районів, зокрема голова Старокостянтинівського осередку “Просвіти” Лідія Ярохно пише: “Просвітяни Старокостянтинова разом із громадською організацією “Яворина” виплели понад 500 кв. м маскувальних сіток, які передали бійцям в АТО через волонтерів. На плетіння сіток постійно організовують і школярів гімназії, шкіл № 1, 7, 8. 12 листопада зібрані на благодійному ярмарку кошти було передано для потреб бійців АТО через Оксану Радушинську.
Організовано ведеться збір пластмасових кришечок.
Наша волонтерська група відвідує воїнів АТО, які перебувають на реабілітації в Старокостянтинівському шпиталі, передає одяг, випічку, фрукти.
До дня Святого Миколая разом з учнями підготували посилки для бійців, зокрема для зведеного батальйону Повітряних сил “Дика качка”, де служать батьки наших учнів”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment