За мову треба боротися

Прочитав у “Слові Просвіти” (ч. 50 за 2015 р.) про Відкритий лист до Президента України Петра Порошенка. Свій підпис додаю.
За часів Леоніда Кучми опрацьовував із учнями циркуляр міністра внутрішніх справ Петра Валуєва про заборону української мови від 18 липня 1863 р., Емський указ Олександра ІІ 1876 р. від 18 травня про заборону української мови тощо. Був щасливий: адже переслідування нашої мови були вже в минулому, а нині державність її захищена ст. 10 Конституції України 1996 року.
Вибори 2010 р. в Україні. Чого так цвіте золотоординський хан? Геноциду голодом, каже, не було. Може, ніколи було книгу Конквеста розгорнути, все по тюрмах та по тюрмах. Кашкета зняв із чужої голови? Може, своя змерзла.
Чого у Харків поїхав? Столиця ж у Києві.
2012го чужинці здійснили державний переворот. В Україні загнали мову нашу в гетто. Все стало ясно: нами правлять ті самі, що й у 1863, 1876… 1933, 1937, 1972…
Але сміливі мову захищали. Була серед них і “Свобода”.
2014го ханський баскак утік до свого пахана.
Із тюрми випустили  Юлю та інших в’язнів, а українську мову — ні. Хай ще посидить. Не пора. Що подумає хан?
Небесної сотні вже немає. І знову вибори. З усього світу братія рвонула на Грушевського, 4, і знову ординське гасло: дві мови – одна  держава. Та вам учень 1 класу скаже: де дві мови — там дві держави. Де дві мови — там української немає, там війна: Крим, Донецьк, Луганськ.
2015го “Свободу” за ґрати: сидіть там разом зі своєю мовою.
У підручниках історії прізвища Петра Валуєва (1863) — царського міністра та Олександра Турчинова (2014) — українського письменника писатимуться (стоятимуть) в одному реченні через кому. А хто відповідає в СПУ за виховну роботу?
Часом здається, що Петро Валуєв і сьогодні працює міністром внутрішніх справ. Щось там вчені люди говорять про переселення душ, реінкарнації різні…
Як же рятувати нашу матір? Зробити Петра Валуєва, чи хто там у них сьогодні… членом правління ВУТ “Просвіта” імені Тараса Шевченка; тоді наклад “Слова Просвіти” зросте до 300 тисяч.
2016 р.: нова українська поліція читає “Слово Просвіти” та навчає своїх керівниківіноземців української мови.  2017 р.: 300 тисяч полісменівпросвітян беруть в облогу Грушевського, 4, й мова наша виходить із в’язниці.
Вони збираються будувати Україну. На чому? На якому фундаменті? Одні вже будували вавилонську вежу. Мови змішалися, люди перестали розуміти один одного. І все. Будувати Україну можна лише на українській мові, а не на англійській, німецькій тощо. То все від лукавого.
А всі учасники державного перевороту 2012 року повинні сидіти в тюрмі за державну зраду.
Онопрієнко отримав довічне, бо вбив десятки людей. А злочинці 2012 року розв’язали війну, де гинуть тисячі, а мільйони страждають.
Із Новим роком і Різдвом Христовим!

Василь МАСАШЕВИЧ,
1995—2000 рр. вчитель історії Черняхівської ЗОШ І—ІІ ст.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment