Благодійний вечір на пошану захисників Вітчизни у Ковелі

Наталія ТХОРЖЕВСЬКА,
координатор проекту

У Ковелі в Народному домі “Просвіта” відбувся Благодійний вечір на пошану захисників Вітчизни, що став справжньою мистецькою подією на Ковельщині.

Ідея благодійного концерту для підтримки воїнів АТО та їхніх родин зародилася ще влітку, коли заслужена артистка України Світлана Мирвода гостювала в рідному Дубовому на Ковельщині. Поїхала з друзями-волонтерами відвідати пораненого бійця АТО Арсена Боярчука в с. Головно Любомльського району — протезист Ковельського протезно-ортопедичного цеху їхав якраз зняти мірки для протеза на руку, що після поранення не розгиналася. “Треба щось робити!” — не вгамовувалася пані Світлана. Поділилася думками з волонтерами з Ковеля, з очільниками Ковельської районної ради попереднього скликання. Підтримали ідею голова Ковельської філії “Союзу Українок” Олена Місюра та Голова Ковельського ГО “Майдан гідності” Катерина Кухаренко.
На схід Світлана Мирвода регулярно їздить із концертами для бійців. І в одній із таких поїздок познайомилась із воїном із позивним “Музикант”, бійцем окремої штурмової бригади одного з добровольчих батальйонів АТО (Правий сектор).
Виявилося, що хлопець закінчив Запорізьке музучилище по класу скрипки, а родом — із… Ковеля! Запали в душу артистці його слова: “Ви робите колосальну справу, бо бачу, як хлопці світліють, усміхаються, значить, вони можуть не тільки воювати… Дай Бог, щоб усі повернулись і адаптувались до мирного життя!”
Світлана розповіла, що придбали в Києві унікальну гітару для “Музиканта” дизайну Віктора Павліка, і 3 грудня мали знов їхати в АТО, а принагідно вручити подарунок “Музиканту”.
Та “Музикант” був у відпустці в рідному Ковелі. “Їдемо в Ковель!” — вирішив режисер групи Сергій Архипчук. Артисти з Києва спільно з волонтерами Ковельщини вирішили влаштувати в Ковелі Благодійний вечір на підтримку “Музиканта” та його бойових побратимів. З благословення єпископа Луцького і Волинського Михаїла вирішили реалізувати проект.
Сергій Архипчук зібрав творчий “десант” столичних зірок, до них приєдналися наші земляки.
Вечір розпочав очільник Волонтерського центру при Ковельській районній раді Ігор Верчук — один із організаторів проекту, котрий уже наступного дня знов вирушив з допомогою бійцям на схід. Світлана Мирвода запросила на сцену волонтерів Ковельщини, присутніх у залі. Це — Ігор Верчук, Катерина Кухаренко, Ірина Панасюк, Олена Місюра, Наталя Тхоржевська, Василь Марчук, Микола Більшевич, Микола Печенюк, Ігор Пініс, Аня Коршунова, Олександр Мінько, Лідія та Сергій Козулі.
Декан Ковельського районного деканату УПЦ КП прот. Іоан Бонис благословив на початок доброї справи спільно зі священиками (о. Матвій Олійник, о. Іван Оринчак, о. Володимир Удуд, о. Василь Фурман, о. Василь Старевич, о. Дмитро Андрухів, о. Андрій Сех виконали духовну пісню-молитву “Під милість Твою…”). Долучився і декан Старовижівського деканату УПЦ КП о. Іван Зеленко. А прот. Іван Оринчак подарував краянам свій новий вірш. Дуже зворушливо звучали слова “Музиканта” і пісня у його виконанні. Гітару “Музикант” запропонував подарувати Світлані. Тепер буде їздити до бійців із новим інструментом!
Затамувавши подих, слухали солістів Національної опери України братів Павла та Петра Приймаків. Зворушили виступи Світлани Мирводи, Владислави Чайки. Невгамовний Леонід Репета змусив усіх співати разом із ним.
Поетеса Світлана Костюк привезла свої нові дитячі книжечки в подарунок дітям захисників України і прочитала вірші. Авторські пісні чудово виконав Микола Більшевич. Джаз-композиції майстерно подавав Сергій Шишкін. І, звичайно ж, неперевершена Наталя Сумська!
Легендарній зв’язковій УПА 89-річній Ганні Зеленій, присутній у залі, Світлана Мирвода подарувала пісню “Нас весна не там зустріла” волинських авторів — сл. Йосипа Струцюка та Олександра Гаркавого.
Проводився збір коштів для родини “Музиканта” та на потреби добровольчих батальйонів АТО.
До благодійної акції долучився депутат міської ради Святослав Степанюк. Допомогли в реалізації проекту директор Народного дому “Просвіта” Михайло Пірожик, Ковельська міська друкарня, і особливо підприємець, власник кафе “Маестро” Олена Місюра та Готельно-розважальний комплекс “Наше місто”.
Наступного дня столичні гості відвідали музей-садибу Лесі Українки в Колодяжному. Народна артистка України Наталя Сумська бувала на Ковельщині років 30 тому, коли знімалась у фільмі “В лісах під Ковелем”, але в музеї тоді не була. Не бували тут раніше й інші наші гості. Ось і трапилася нагода. Гості відчули, що душа Лесі витає тут, коли приходять відвідувачі, як сказала екскурсовод, старший науковий співробітник музею Любов Мержвинська. Світлана Мирвода грала на Лесинім роялі, всі разом співали. Милувалися простим і вишуканим інтер’єром білого будиночка Лесі й сірого — батьків. Слухали зворушливу розповідь про те, як дбали Косачі про виховання дітей. Поклали квіти до підніжжя пам’ятника поетесі.
Дасть Бог такі благодійні заходи стануть традиційними. Бо завжди є люди, котрі потребують нашого тепла і допомоги!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment