До уваги читачів «Слова Просвіти»!

На сайті Президента України П. О. Порошенка з’явилася петиція художника Олександра Мельника, чий лист ми друкували в ч. 50 за 2015 р. Зробімо все, аби під нею підписалися всі громадяни, кому не байдужа доля української мови. Ось адреса: https://petition.president.gov.ua/petition/19825 Зараховується один підпис із однієї електронної адреси.
Просимо просвітян зробити це головною акцією січня, провести її дружно й активно. За нами правда!

Суть звернення: Проголосити 2016—2025 роки Десятиріччям повернення Україні української мови
Прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора): Мельник Олександр Іванович
Статус: триває збір підписів
Петиція №22/019825-еп. Подана 11.01.2016
Дата початку збору підписів: 11.01.2016
Текст електронної петиції:
Петиція Президентові України Петрові Порошенку.
Проголосити 2016—2025 роки Десятиріччям повернення Україні української мови.
Вельмишановний пане Президенте!
Моєю реакцією на проголошення Вами 2016-го Роком англійської мови в Україні був відкритий лист до Вас від 10 грудня 2015 року з пропозицією оголосити його Роком повернення Україні української мови. У висновку я писав, що краще було б скласти програму на 5—10 років із планом конкретних дій на кожен рік.
Але у відповіді з Адміністрації Президента не знайшов нічого про Ваші конкретні плани в мовній політиці. Тому тепер звертаюся до Вас уже з петицією про оголошення 2016—2025 років Десятиріччям повернення Україні української мови, причому 2016 рік повинен стати вирішальним. У цьому році Вами, Верховною Радою, Кабінетом Міністрів повинні бути ухвалені укази, закони, постанови, які на законодавчому рівні гарантували б незворотність процесів дерусифікації України, починаючи з державних органів від найвищого до найнижчого рівня.
Саме з цього починали чехи 1918 року в геть понімеченій Чехословаччині, тількино відновили свою державність, як і ми після більш ніж трьохсотлітнього бездержавного існування. З цього починав їхній президентпатріот Томаш Масарик. У результаті, вже за декілька років чеська мова запанувала в усіх сферах громадського життя країни! Українці ж на двадцять п’ятому році незалежності змушені через суд добиватися, щоб службовці зверталися до них українською.
Як би реагував на таке Президент Масарик? Як реагуєте Ви, пане Президенте? Я хочу почути реакцію Президента України, за якого я агітував і голосував.
У час тотальної війни Росії проти України, коли саме найбільш зросійщені регіони, в яких знищена мовна, духовна тотожність з Україною, не змогли протистояти московській агресії, нам необхідно усвідомити, що РУСИФІКАЦІЯ Є ДУХОВНОЮ ОКУПАЦІЄЮ. Тому нашим гаслом до дії повинно стати: “ДЕРУСИФІКАЦІЯ = ДЕОКУПАЦІЯ”. Маємо пам’ятати слова великих наших поетес — Ліни Костенко: “Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову”, та Лесі Українки: “Нація повинна боронити свою мову більше, ніж свою територію”.
Щоб боронити мову, не потрібні автомати і танки — потрібні мудрі закони. Не потрібно жертвувати людськими життями — потрібно жертвувати лише посадами міністрів, держСЛУЖБОВЦІВ, що зневажають мову народу, якому повинні СЛУЖИТИ.
Потрібна Ваша, пане Президенте, добра воля.

07. 01. 2016
Олександр Мельник,
художник

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment