Обкрадені пенсіонери

Петро АНТОНЕНКО

Президент, спікер і прем’єр винні мені 3 тисячі гривень і ще понад мільярд — сотням тисяч пенсіонерів

2015 року, починаючи від 1 квітня, держава в особі Пенсійного фонду забирала в мене, як і в сотень тисяч пенсіонерів, 15 відсотків пенсії. Конкретно: з моєї пенсії у 2500 гривень забирали, недоплачували десь по 350 гривень щомісяця. За рік обібрали більш як на 3 тисячі гривень.
Усе це робилося згідно з ухваленим Верховною Радою 2 березня 2015 року Законом №213-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення”. Закон цей був ухвалений у руслі ухвалених у передноворіччя 2015-го нового Державного бюджету і змін до Податкового кодексу. І бюджет, і ці податкові зміни стали черговим наступом на життєвий рівень людей, адже суть обох головних фінансових документів держави була одна — урізати на простих людях. Мотивація у влади і в грудні, і в березні була стара й нудна: економічна криза, якій, схоже, нема кінця. Та ще плюс демагогічно кивали на війну.
Основним урізальним моментом цього закону стало те, що держава вирішила відбирати 15 відсотків пенсії у працюючих пенсіонерів (окрім інвалідів І і ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій). 15 відсотків пенсії забирали в тих, у кого вона перевищувала півтора прожиткові мінімуми — 1423 грн 50 коп. У працюючих пенсіонерів —державних службовців пенсію забирали повністю.
Це урізання пенсій ввели законом тимчасово — від 1 квітня 2015-го до 1 січня 2016 року, тобто до кінця року.
Що ж “наторгували”? Без урахування даних по окупованому Криму, а також районах Луганської та Донецької областей, непідконтрольних українській владі, на початок 2015 року на обліку в Пенсійному фонді України перебувало 12 млн 147,2 тис. пенсіонерів із середнім розміром пенсії 1581,54 грн. З них 2 666 242 — працюючі пенсіонери.
Названі зміни в законодавстві, тобто урізання пенсій, зачепили 700 тисяч пенсіонерів. Орієнтовний економічний ефект від цих новацій 2015 року склав 1,3 млрд грн. Це близько 50 мільйонів доларів — скажіть, чи велика це сума для наших олігархів? Але ось зібрали, з миру по нитці, на бідність держави.
Скажімо відверто: це пограбування людей. Якщо в нас нема заборони законом працювати пенсіонерам, і в багатьох ситуаціях їх робота потрібна (не марно ж їх працює понад 2,5 мільйона!), якщо людина впоралася з роботою, вона заробила свою зарплату? Однозначно. Якщо людина заробила пенсію всім трудовим життям, вона має її отримувати? Безперечно. Тому мотивація, що держава бідна і в бюджеті нема коштів, — від лукавого, бо цю мотивацію слід не перекладати на людей, а якраз переадресувати нездарному уряду.
Звісно, закони про побори ухвалював парламент і підписував Президент. Але подає такі законопроекти уряд, і саме на догоду такому уряду вони ухвалюються й підписуються. Відтак, кожен громадянин України, обібраний законамипоборами, має право подати до суду на громадян Яценюка, Гройсмана, Порошенка, чиї підписи стоять під подібними законопроектами й законами. За порушення Конституції України. Насамперед статті 22, в якій зазначено: “Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані”. Якщо хтось скаже, що побори чинилися на підставі закону, ухваленого парламентом, то ось маємо таке положення цієї ж статті Конституції України: “При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод”.
Почався новий рік. І ось пенсію за січень я отримав знову урізаною. Чесно кажучи, працюючі пенсіонери сумнівалися, що обрізання справді буде лише до кінця року. Звиклі до безсоромних поборів, люди звично чекали гіршого. І все ж, щоб отак нахабно?..
Виявляється, цього разу побори було внесено вже в Державний бюджет 2016 року. Це той, що депутати ухвалюють ночами, не читаючи. Знову 15 % урізання пенсії з усіх працюючих пенсіонерів і всю пенсію — з держслужбовців.
Чи знайдеться якийсь український суд, який постановив би, щоб підписанти таких законопроектів і законів громадяни Порошенко, Гройсман і Яценюк внесли в бюджет, до Пенсійного фонду, оті пограбовані в пенсіонерів 1,3 мільярда гривень? Щоб повернути ці кошти обібраним людям. До речі, цього року в бюджет цим урізанням планується “наторгувати” вже 3,2 мільярда гривень. Втім, перша цифра, як було сказано, — це всього 50 мільйонів доларів, але навіть і друга — це 128 мільйонів. Суми, цілком можливо, доступні для наших небідних президента, спікера і прем’єра.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment