Відкрите Звернення

Відкрите Звернення
до Президента України Петра Порошенка,
Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана,
Прем’єр-Міністра України Арсенія Яценюка, міністра закордонних справ Павла Клімкіна

Шановні пане Президенте, пане Голово ВР, пане Прем’єр-міністре, пане міністре!
Російською Федерацією, що веде проти України неоголошену війну, кинуто за ґрати патріотів нашої країни: Надію Савченко, Олега Сєнцова, Олександра Кольченка, Миколу Карп’юка та Станіслава Клиха. На превеликий жаль, державні установи нашої держави, прямою функцією яких є захист прав і свобод українських громадян, не вповні виявляють конче необхідну  міжнародно-правову, матеріальну та іншу гуманітарного характеру підтримку потерпілим від безчинства сусідньої держави та членам їхніх родин.
Ми вимагаємо максимальної уваги і дій задля звільнення новітніх політв’язнів і надання їм та членам їхніх родин необхідної матеріальної допомоги.
Як відомо, у тоталітарній Росії тривають репресії і переслідування громадян Російської Федерації, часто — етнічних українців, які виступають проти нагнітання антиукраїнської істерії у ЗМІ, в гуманітарній сфері та державній політиці російської держави. Яскравим прикладом цього є переслідування співробітників Української бібліотеки у Москві, активістів українських спільнот на території Російської Федерації.
Останнім кричущим фактом переслідування за громадянську позицію в Росії стала нагла смерть Влада Колєснікова, який не приховував симпатій до України і нашого народу… Пам’ять про цього сміливого хлопця житиме в наших серцях. Саме в зв’язку з цією великою людською трагедією звертаємося до Вас із проханням негайно звернути увагу наших консульських установ у РФ і не тільки в ній, урядових структур у самій Україні, що опікуються проблемами політичних біженців, переслідуваних у РФ та інших пострадянських республіках, для надання їм термінової правової та матеріальної допомоги. Не можна кидати людей у біді, тим більше, якщо вони стають безвинними жертвами тоталітарної людиноненависницької системи, як Влад Колєсніков у путінській Росії! Україна має допомагати російським політичним біженцям. Це справа нашої честі і людської совісті.

З повагою,
Роман КРУЦИК,
совєтський політв’язень, Голова Київського товариства “Меморіал” ім. Василя Стуса;
Григорій КУЦЕНКО,
совєтський політв’язень, Голова Київського товариства політв’язнів та жертв репресій;
Георгій ЛУК’ЯНЧУК,
голова Міжнародного об’єднання  “Соловецьке Братство”;
Тетяна БЛИЗНЮК,
заступник Голови Комітету визволення політв’язнів

У Міжнародний день прав людини “Соловецьке Братство” та Київське товариство політв’язнів і жертв репресій на своєму спільному урочистому засіданні, присвяченому першій річниці з дня заснування Міжнародного об’єднання “Соловецьке Братство”, дійшли одноголосного рішення: прийняти в почесні члени “Соловецького Братства” новітніх політв’язнів пострадянської імперії — Російської Федерації: Надію Савченко, Олега Сєнцова, Олександра Кольченка, Миколу Карп’юка та Станіслава Клиха за їхньої згоди.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment