Ліки для наших душ

Надія Кир’Ян

У селі Петрушки Києво-Святошинського району започаткували міжрайонний фестиваль колядок і щедрівок “Різдвяний передзвін”.

У фестивалі взяли участь дитячі та дорослі мистецькі колективи і співаки Києва та області. Ініціатори та організатори цього розкішного дійства просвітяни — кінорежисер, член Національної спілки журналістів України, академік Академії сучасного мистецтва Української Академії Наук, заслужений працівник культури України Дмитро Ломачук і заслужена артистка України, співачка Тетяна Негрій. Спонсорську підтримку надали депутат Київської обласної ради Давід Ерікян, депутат районної ради Юрій Тимченко та голова Петрушківської сільської ради Любов Никодюк.
Оцінювали виступи художній керівник Зразкового театру пісні “Ладоньки”, кандидат педагогічних наук, доцент Світлана Садовенко, поетеса, громадський діяч, заслужений працівник культури України, голова всеукраїнського ГО “Поступ жінокмироносиць” Зоя Ружин, головний редактор дитячого журналу для саморозвитку “Я сам(а)” Тетяна Кондратенко, голова комісії з питань освіти, духовності і культури КиєвоСвятошинської районної ради Тамара Бігун. Голова журі — Тетяна Негрій.
У залі панувала святкова атмосфера, якої так бракує людям у цей нелегкий час. Учасники свята, серед яких колективи, яким по 30—40 років і зовсім молоді, і наймолодші школярі показали високий виконавський рівень — це відзначили всі члени журі.
Організатор свята Дмитро Ломачук зазначив:
— Ви всі прекрасно виступили, рівень дуже високий. Кожне село в Україні має свої традиції, свої стилі виконання. Були представлені автентичні і традиційні колядки різних місцевостей. Дуже добре, що ми спромоглися провести такий фестиваль.
Тетяна Негрій, місцеві депутати та члени журі нагородили учасників дипломами, цінними подарунками та грошовими преміями.
Серед дитячих колективів та виконавців найкращі: Київський зразковий театр пісні “Ладоньки”; виконавці Надія Корнієнко та Максим Гриб (Київ);
Ліза Мороз та вокальне тріо у складі Каріни Козолій, Насті Козолій і Софії Шпак (Петрушки). Нагороду “Кращий образ українського Різдва” отримав дует сестер Мідеї та Адріани Наруцьких, а диплом “За збереження традицій” — Амєлія Підлісна та Марія Леонова (Київ).
Серед дорослих відзначені: Народний хор “Надія” (Київ, керівник Надія Гладишевська); народний ансамбль “Петрушаночка” (с. Петрушки, керівник Ірина Сівакова). Дипломом “За збереження традицій” нагородили Народний фольклорний колектив “Червона калина” (с. Лука, керівник Надія Лабунська). Наймолодший фольклорний гурт “Коралі”, якому лише один рік (с. Гореничі, керівник Юлія Забудська) нагородили поїздкою до Одеси на пісенний фестиваль.
Поважні гості фестивалю висловили свої враження та побажання виконавцям. Зоя Ружин заявила: “Настане час, коли ви увійдете в історію як першоджерельний витік цього пісенного фестивалю з вашою потужною енергетикою, любов’ю до рідної землі, до духовних здобутків українського народу, які з покоління в покоління передавалися і дійшли до сьогодення”.
Письменниця подарувала сільській бібліотеці Петрушок, а також кожному колективу свою книжку “Золото роду”, де на прикладах добротворення, збереження традицій, любові до свого родоводу, до праці проілюстровано виховання підростаючого покоління.
Тетяна Кондратенко сказала, що перший фестиваль вдався на славу. Подякувала всім, особливо юним талантам, хто підтримує зв’язок поколінь, зберігає наші українські традиції, звичаї, обряди, пісні, які лягають до душі. “Ви всі сьогодні — переможці”, — зауважила Тетяна Григорівна.
Депутат Київської обласної ради Давід Ерікян привітав усіх зі святами і побажав успіхів у творчості, пообіцяв і надалі підтримувати фестиваль. Таку ж обіцянку дав і Юрій Тимченко: “Коли перебуваєш на такому святі, відчуваєш, що недаремно прожив іще один день, є для кого працювати. Дуже сподобалися виступи, особливо діти”. Приємно, що КиєвоСвятошинська районна рада, за словами Тамари Бігун, ухвалила програму розвитку культури, на яку виділили значні кошти, і разом із новообраними сільськими головами втілюватимуть програму в життя попри те, що зараз дуже важкий час. “Народ, який береже свої традиції, має велике майбутнє”, — сказала Тамара Миколаївна. Вона подякувала організаторам і висловила сподівання, що у фестивалі братиме участь усе більше колективів і він стане всеукраїнським.
Свої враження висловили керівники колективів. Світлана Садовенко сказала: “Ми всі тут купаємося в любові і в надії. У країні карантин, люди лікуються ліками, а ми з вами лікуємося піснями: колядками, щедрівками. Це ліки для наших душ. У нас сьогодні все склалося якнайкраще”.
А Надія Гладишевська зауважила, що, на жаль, у Києві зараз немає подібних заходів. “Ми, керівники хорових колективів, часом зустрічаємося і припускаємо, що наша справа помре разом із нами. Це дуже боляче.
Сьогодні з’явилася надія, що наша справа не пропаде. Традиційна культура походить із села. Народні хорові колективи зародилися тоді, коли працювали підприємства, на які приходила сільська молодь. Студенти Інституту культури під час мого навчання їздили на практику в хорові колективи сіл Київщини. Завдяки керівникам сільських будинків культури, подвижникам, які свого часу працювали на половину і навіть на чверть ставки, культурні центри збереглися, наша справа нарешті відроджується”.
Учасників фестивалю привітала гостя з Городка, що біля Львова, громадська діячка Надія Сапеляк, яка у себе щороку організовує фестивалі.
Голова Петрушківської сільської ради Любов Никодюк подякувала всім учасникам заходу, розповіла про роботу будинку культури, “свій” хор “Петрушаночка”, з яким уперше проводили сільські вечорниці ще 1976 року.
“На наступний рік чекаємо, що в нас буде більше колективів, ми підготуємося ще краще. Юрій Анатолійович, районний депутат нас підтримує постійно. Я в селі працюю 45 років, але обласного депутата, який працює з людьми, бачу вперше. Обравши депутатів, ми не знали, де вони і чим займаються. Сподіваюся, що наші депутати нас підтримуватимуть і надалі.
Українці народ щасливий, терплячий, і дуже розумний. У нас усе вийде”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment