Нові імена України

Валентина ЄФРЕМОВА,
мистецтвознавець, заслужений працівник культури України, член правління УФК, голова правління Роменського відділення УФК

Нещодавно в Українському фонді культури відбувся Всеукраїнський мистецький конкурс, у якому взяли участь понад 150 учасників (а це 300 музичних та літературних виконань, понад 200 творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва).
Головна мета — підтримати обдаровану творчу молодь і надати допомогу для подальшого розвитку, — сказав у своєму вітанні Герой України, письменник, публіцист, громадський діяч, очільник УФК Борис Ілліч Олійник.
“Успіх — це насамперед важка наполеглива праця, постійний пошук нового, вдосконалення творчої майстерності та любов до обраного виду мистецтва”, — зауважила голова журі конкурсу народна артистка України піаністка Світлана Глух.
Діти приїхали з 14 областей. Особливо яскравим був виступ тріо сопілкарів із Хмельницької дитячої музичної школи дев’ятирічних Євгена Кандирала, Івана Івахнова та Павла Немцовича. Бурхливі оплески отримали тріо чотирнадцятирічних трубачів Олександра Побережного, Дмитра Гуменюка та Владислава Толордави (вищеназваної школи), дует гітаристів Дмитро Хомутник і Михайло Олефіренко з київської дитячої музичної школи № 1.
У репертуарі виконавців були і твори світової класики, і народні, і українських композиторів Л. Ревуцького, М. Лисенка, О. Чухрая, П. Майбороди, О. Білаша, А. КосАнатольського та ін. Віртуозно володіли музичними інструментами піаністи, скрипалі, баяністи, акордеоністи, бандуристи, кларнетисти, саксофоністи, трубачі, ксилофоністи. Літературні твори представили учасники з Білої Церкви, Полтави, Хмельницького, Житомира.
А на виставці представили художній розпис, гобеленове мистецтво, витинанку, кераміку, вироби художнього ткацтва, рукоділля з паперу, вітражний розпис, графіку та живопис. Окрасою виставки стали твори учнів з Одеси, кераміка з Опішні, гобелени з Кіровоградської області.
Із особливою теплотою представляю своїх юних земляків з міста Ромни Сумської області. Це учні дитячої музичної школи та юні художники студії “Етюд” ЗОСШ ім. А. Йоффе на чолі з викладачем Галиною Дорофеєвою. Лауреатом конкурсу стала Єлізавета Ганусова (вітраж), дипломантами Діана Корнієнко (плетіння з газет), Дар’я Костенко (модульне орігамі), Юлія Пух (петриківський розпис) та Дар’я Валуйська (домра, педагог Л. Карнаух).
Вітання від г/о “Сумське земляцтво у місті Києві” (голова правління І. М. Рішняк) передала виконавчий директор Ірина Родченко.
Щира подяка вчителям, наставникам, батькам дітей, які докладають чимало зусиль, щоб діти приїхали до столиці та спробували свої сили на творчій ниві.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment