Родина, яка об’єднує Україну

Едуард ОВЧАРЕНКО

Національний музей Тараса Шевченка гостинно запрошує всіх шанувальників художнього мистецтва на виставку робіт трьох поколінь династії харківських художників Чернових і Ганжів “Таланти твої, Україно”, що нещодавно відкрилася у приміщенні музею.

“Від себе особисто та від усього нашого колективу вітаю учасників, організаторів і відвідувачів виставки “Таланти твої, Україно”, що присвячена Дню Соборності України.
Ця подія — продовження творчого обміну між харківським клубом художників “Вітальня на Дворянській” та нашим художнім музеєм.
Виставка “Таланти твої, Україно” — це твори шести авторів, які представляють три покоління династії Чернова—Ганжі. Старші митці з цієї династії походять зі Слобідського краю та Поділля. Їхні творчі особистості утворюють єдність у розмаїтті, адже саме в ньому яскраво втілюється краса, сила, довершеність буття.
Це дванадцята виставка з проекту “Харківські династії”, але вона є першою виставкою, що відбувається за межами Харкова. І наш музей із задоволенням відчиняє свої двері для цього династичного проекту”, — зазначив під час відкриття виставки Генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус.
Привітати з відкриттям учасників і гостей виставки завітали народний депутат України Оксана Продан, народна артистка України Лариса Кадирова, директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька, мистецтвознавці Віталій Франко та Володимир Титаренко, голова Київської міської організації НСХУ Віктор Коновал. Виступаючі наголошували на тому, що у картинах художників харківської династії можна побачити всю нашу країну, ці роботи вкотре підтверджують, що Україна єдина держава і так буде завжди. Всі ці митці походять із одної художньої школи, але творчість кожного унікальна та неповторна.
А від родини харківських майстрів виступив представник її третього покоління — Тарас Ганжа, який зазначив, що у цій сім’ї всі вчаться мистецтва один в одного, не дивлячись на вік і досвід. Напевне, саме у цьому один із секретів успіху слобожанських художників.
На виставці можна побачити роботи українського гончаря, майстра художньої кераміки Олександра Ганжі (1905—1982) — “Лев”, “Вершник”, “Жінка з дитиною”, “Сусідка Галя”, “Я і моя жінка”. Як стверджують мистецтвознавці, роботи майстра можна назвати сплавом традиційного українського гончарства з антропоморфною пластикою, що йде корінням у глиб століть.
Продовжують експозицію картини українського художника, живописця та графіка Леоніда Чернова (1915—1990). Мистець гармонійно поєднував у своїй творчості українську (“Дума про Україну”, “Оля”, “Вишивальниця”, “Соняшник”) і зарубіжну (“Індія з автобусом”, “Джайпурець”, “Делі”, “Джайпурські околиці”) тематику. Чарують око дивовижні українські пейзажі — “Чумацькі далі”, “Копички”, “Полтавщина зачаровує”, створені дружиною пана Леоніда — українським живописцем і графіком Оленою Яковенко (1914—1999).
Представлені на виставці і твори наших сучасників — членів творчої родини, які завітали на її відкриття. Яскраві портрети створені керамістом і художником декоративно-ужиткового і монументального мистецтва Петром Ганжою — “Полтавка”, “Марія Сметанська”, “Каріма”, “Чому наша Галя смутна”. Відчувається вплив народних поетичних мотивів у картинах Наталії Чернової — “Весільна хода”, “Пісня, яку дарує нам весна”, “Колядники”, “Біла, біла зимонька”, “Весільні танці”. А художник Тарас Ганжа презентував свої натюрморти “Осінній настрій”, “Квіти на рушнику”, “Осінь”, “Квіти”, “Пляшки”.
Дивлячись на ці роботи, переймаєшся гордістю, що належиш до такого талановитого народу.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment