Україна єдина

Едуард ОВЧАРЕНКО

Саме ці два слова пройшли червоною ниткою через увесь літературно-мистецький вечір, що був організований Всеукраїнським товариством “Просвіта” імені Тараса Шевченка і відбувся в Київському міському будинку учителя у День Соборності України.

З вітальним словом до учасників свята звернувся голова Координаційної ради Національних творчих спілок України Євген Шевченко. “Україна понад 1000 років збирала свої землі. А сьогодні політики знову говорять про федералізацію. Ми не повинні допустити, щоб Україну знову шматували. Ми зобов’язані зробити все, аби з нашого середовища до влади прийшли розумні українці з розумними ідеями”, — наголосив у своєму виступі пан Євген.
На святковий вечір завітали майстри мистецтв із різних куточків України, аби ще раз довести, що сьогодні попри все наша держава єдина як ніколи. Тема любові до рідної землі об’єднала пісні “Козацька слава”, “УПА”, “Українці, єднаймося”, які прозвучали у майстерному виконанні Хорової капели Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Олександра Барвінського, що на Тернопільщині. А директор коледжу, кандидат педагогічних наук Роман Пахолок, продекламував вірш “Українська конфесія”, в якому стверджується думка, що нам ніхто не допоможе навести лад у рідній хаті, якщо ми цього не зробимо самі, а конфесія у нас має бути одна — Україна.
Невеликими поетичними виставами можна вважати пісні “Молитва за Україну” та “Вийди, Грицю, на вулицю”, які подарували гості з Дніпропетровщини — учасники зразкового ансамблю української пісні “Барвінок” Криворізької дитячої музичної школи № 7. А юні співачки з Полтавщини — дуети “Зоряночка” (Анна Вельбой і Августина Мадяр) та “Мальви” (Наталія Гринь і Олександра Корчак) Гребінківської дитячої музичної школи показали, як на Слобожанщині шанують українську пісню та українське слово. Глядачам дуже сподобалися виконані ними пісні “Україна — це ти, Україна — це я”, “Котики”, “Три поради”, “Мамо, вечір догора”. Чимало оплесків на свою адресу отримав відомий український бард Ігор Якубовський. Багатьом припали до душі пісенні твори “Українська віра”, “До собору”, “Йде військо українське Києвом”, “Глобус України”. Високий професіоналізм продемонстрував і ведучий Національного радіо Дмитро Хоркін, який не лише оголошував учасників концерту, а й майстерно декламував українську поезію.
Та найбільше вдячних оплесків отримали хорова група Заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України “Дарничанка” Центру художньої і технічної творчості “Печерськ” під керівництвом заслуженого працівника культури України Петра Андрійчука (до речі, пан Петро режисер-постановник концерту) та народний хор “Княжа вольниця” Білгородського селищного будинку культури Києво-Святошинського району за пісні “Сурми кличуть в бій”, “Народе мій”, “Реве та стогне Дніпр широкий”, “Хай живе вільна Україна”, “Ріднеє поле”. Тепло були зустрінуті й рядки вірша “В день соборності та злуки”, який продекламувала учениця Київської спеціалізованої школи № 234 Євгенія Папета.
Усі учасники концерту заспівали пісню “Єднаймося, люба родино” на музику Віталія Газінського та слова Михайла Каменюка. Після цього відповідальний секретар ВУТ “Просвіта” Микола Нестерчук вручив грамоти “Просвіти”. А завершилося свято єднання Гімном України, який разом виконали учасники концерту та глядачі.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment