Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників

У День соборності — 22 січня 2016 року у виставкових залах Центрального будинку художника НСХУ відкрилася VII всеукраїнська виставка мистецтва історичного жанру “Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників”, присвячена Революції гідності та Вітчизняній війні 2014—2016 років.
Спеціально до цієї виставки готували свої нові твори  ветерани — видатні майстри Василь Забашта, Олександр Ворона, Галина Севрук, Володимир Прядка, Віра Баринова-Кулеба, Феодосій Гуменюк, митці середнього покоління і ще зовсім юні студенти Київської та Харківської академій мистецтв, що вже глибоко переймаються долею свого народу, на високому професійному рівні передають сюжети з давнини і сучасності, що їх схвилювали. Особливо це стосується монументальних дипломних робіт.
Також в експозицію ввійшли твори Валентина Задорожного, Миколи Стороженка та Олександра Івахненка, котрі левову частку своєї творчості присвятили історичній тематиці.
Активні учасники Революції гідності Марина Соченко, Василь Корчинський, Устим Федько, Катерина Ткаченко в художніх образах передають недавні події, назавжди закарбовані в їхній пам’яті, вже записані в нашу історію.
Тут виставлено і перші великі полотна, присвячені тотальній війні, кривавій бійні, підло розв’язаній Москвою на знищення нашої держави, твори, що увічнюють пам’ять героїв Небесної сотні та воїнів-захисників Вітчизни, для яких ця війна є Вітчизняною. Такою її зображають митці.
У день відкриття виставки Марину Соченко нагородили медаллю “За жертовність і любов до України”. І цілком заслужено. Марина постійно була на Майдані, створюючи портрети активістів, навіть у найтяжчі дні — у дні розстрілу. Створила 60 портретів учасників Революції гідності, продовжує працювати над портретами героїв війни на Донбасі.
Уперше на виставці, задуманій для відродження історичної картини, відведено місце великому розділу плаката, жанрові, що найбільш гостро, оперативно і водночас узагальнено передає трагічну й героїчну суть сьогодення. Оглянувши всю експозицію виставки, кожен глядач поступово занурюється у найдавнішу історію, стає свідком подій, якими жили наші предки, наші герої. Близько трьохсот творів митців з усіх регіонів України відтворюють найважливіші та найзнаковіші події і постаті всієї нашої історії.
На відкритті виставки мистецтвознавець Дмитро Степовик назвав українську мистецьку школу однією з найкращих у світі. “Тут дух Христа, Майдану, Стуса і нової епохи”, — підтримав його один із гостей, вражений мистецьким рівнем цього загальноукраїнського вернісажу.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment