Незабутні Крути

Члени ВУТ “Просвіта” імені Т. Шевченка, Спілки офіцерів України, ОУН(Д), НРУ, КУНу, УНСО, Української партії, які входять до об’єднання “Українська Патріотична Альтернатива”, взяли активну участь у заходах з ушанування пам’яті Героїв Крут, що відбувалися на місці історичних подій — біля Меморіального комплексу “Герої Крут” на станції Крути Чернігівської області та біля пам’ятника Героям-крутянцям на Аскольдовій могилі в Києві.

Георгій ЛУК’ЯНЧУК

* * *
Заходи, присвячені Дню Соборності України та вшануванню героїзму українського юнацтва — Героїв Крут відбулися у Чернігові. Зокрема урочисті збори та концерт в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм.
29 січня на станції Крути біля Монумента Героям-крутянцям відбулося урочисте Богослужіння, очолюване владикою Чернігівським і Ніжинським УПЦ КП Євстратієм (Зорею) у співслужінні отців із патріотичних конфесій, зокрема настоятеля парафії св. Володимира і Ольги УГКЦ м. Ніжина, ієрея отця Романа Пушки та інших і мітинг за участю активістів ВУТ “Просвіта”, КУНу, РУХу, “Свободи” та Союзу Українок.
Увечері вулицями Чернігова пройшла смолоскипна хода “Крути, Крути, нам вас не забути!” А у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М. Коцюбинського відбулася виставка творів, присвячена звитязі Героїв Крут.

Станіслав ЖУРАВЕЛЬ,
член ради “Просвіти”, історик-українознавець, м. Чернігів

* * *
Вечір пам’яті героїв Крут, організований Українським інститутом національної пам’яті, видавництвом “Смолоскип” та безкоштовними курсами вивчення української мови, відбувся в Київському міському будинку вчителя, де в буремні часи працювала Центральна Рада.
Не було розлогих академічних промов і тривалих виступів. Зате були щирі роздуми про наше минуле і сьогодення, про людські долі і “обірвані ниточки роду”. Їх розпочав історик Павло Подобєд, а продовжили Дмитро Лазуткін, Сергій Пантюк, Зоряна Паламарчук, Павло Коробчук і Олег Коцарев. Вони виконали чудову поезію, а заслужена артистка України Світлана Мирвода і бард Руслан Іщенко доповнили її співом.
Виступи відповідали проголошеному гаслу: “Коли ми пам’ятаємо — ми перемагаємо”.
Цікавий і емоційний екскурс маловідомими сторінками історії зробив історик, громадський діяч, автор і ведучий “Останньої барикади” О. Доній.

Олег БОГДАНОВИЧ

* * *
В Одесі на честь Героїв Крут представники патріотичних організацій “Свободи”, “Правого сектора”, “Самооборони Одеси” та громадянського корпусу “Азов” пройшли маршем у центрі міста. Учасники скандували патріотичні гасла, били в барабани, палили факели.
Біля пам’ятника Дюку відбувся молебень пам’яті Героїв Крут та АТО.
Цього ж дня на вулиці Пастера біля будинку, в якому жили відомі громадсько-політичні діячі Іван Липа і його син Юрій Липа, відбувся мітинг, присвячений Дню пам’яті Героїв Крут. У ньому взяли участь представники мерії, облдержадміністрації, громадськості, духовенства, студенти училища мистецтв і культури, учасники АТО. Єпископ Одеський і Балтський УПЦ КП Владика Марк, виступаючи перед присутніми, сказав: “Сьогодні ми живемо в епоху історії, яку започаткували мученики Крут. Ми віримо, що їхня смерть не була даремною. Вони стали янголами. Тому що віддали своє життя заради правди, а де правда, там Бог. Вони віддали життя за свій народ, за віру, за свою Церкву, своїх батька і матір, за свою мову. Будьмо сьогодні гідними українцями, не зганьбімо пам’ять мучеників Крут і тих українців, які віддають своє життя на сході нашої Батьківщини”.

Сергій ГОРИЦВІТ

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment