Хай збуваються дитячі мрії

Людмила РОМЕН,
м. Суми

У видавництві “Мрія” побачив світ збірник кращих літературних творів школярів Сумщини за 2015 рік “Роде наш красний”. Сюди увійшли твори 103 авторів — юних літераторів Сум та області — переможців сумського міського, обласного та Всеукраїнського літературних конкурсів “Я гордий тим, що українець зроду”, який започаткувало та багато років проводить ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка. Загалом уже видано 7 книжок з дитячими творами.

Обкладинка оформлена витинанками юних майстрів декоративного мистецтва Альони Свириденко (викладач В. М. Коздровська) та Анастасії Шипті (викладач О. А. Москаленко).
Видання книжки стало можливим завдяки фінансовій підтримці Управління молоді та спорту СОДА (керівник Д. С. Лантушенко), а також голови Сумської обласної організації профспілки працівників лісового господарства М. М. Шпаковича, народних депутатів України О. Л. Сугоняки та О. В. Медуниці. Благодійником виступив і директор видавництва “Мрія” В. В. Лобов, надрукувавши книгу за мінімальною ціною.
Збірник — це лише підсумки величезної підготовчої роботи ентузіастів. Неможливо переоцінити важливість організаційної роботи з районами департаменту освіти і науки СОДА (директор О. І. Попова), співпрацю з учителями та учнями методиста Інформаційно-методичного центру управління освіти та науки Сумської міської ради В. В. Закорко. Роботи вичитувало та оцінювало кваліфіковане журі — вчителі сумських шкіл, просвітяни: Л. М. Костенко, Л. В. Костенко, Н. В. Рогова, А. В. Головко, І. І. Коломієць, Т. М. Ольштинська та інші.
Загальне керівництво проектом було за Сумським ОО “Просвіти” (голова О. Г. Шевченко). Але найбільше зусиль та праці вже 10 років поспіль докладає член обласного правління нашого товариства, поетеса, член НСПУ, голова журі обласного конкурсу та редакційної колегії, упорядник Людмила Ромен (Шевченко).
Найбільше юних обдаровань з Сум, Охтирського, Буринського, Білопільського та Тростянецького районів.
У книжці представлені різні поетичні та прозові жанри: лірика, акровірші, колискові, коломийки, етюди, гумор, новели, казки, оповідання і навіть п’єса.
Дуже цікаві твори Євгенії Родінки, Дарини Удовиченко, Ксенії Могильної, Єлизавети Нехаєнко, Анастасії Ващенко, Марії Пугач, Каміли Швачич, Софії Кулеш, Юлії Тюєвої, Анастасії Киричок та ін.
Діти пишуть про природу, дружбу, перше кохання, торкаються тем боротьби добра і зла, роздумують над моральними принципами. Більшість творів — на патріотичну тематику. Діти подають своє бачення неоголошеної війни на сході. Навіть найменші пишуть на серйозні теми.
Зворушує новела “Подарунок” Дар’ї Карпенко, в якій розповідається про маленьку дівчинку, що на руїнах після обстрілу знайшла ведмедика з відірваною лапкою і подарувала його дяді у камуфляжі, якого сприйняла за захисника. Дитина попросила вояка віддати іграшку ворогам, бо, на її думку, це може зробити їх добрішими — і війна закінчиться. Але цей чоловік і був ворогом. Його дуже вразив вчинок дівчинки. Він зняв із себе шинель і накинув їй на плечі, пообіцявши, що обов’язково виконає її прохання…
Дитячі мрії… Хай вони збуваються якнайшвидше.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment