Україна різних часів та епох

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автора

Торік у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику експонувалися серії робіт відомого художника, заслуженого діяча мистецтв України Юрія Нагулка “Скрижалі гідності”, “Терени волі”, “Дух істини”, що входять до проекту “Код нації”. А нещодавно у Музеї історії Києва відкрилася виставка, де представлені всі ці серії та серія “Сімейний портрет”.

На відкриття виставки завітали відомі діячі української культури, шанувальники творчості художника.

“З картин Юрія Нагулка на нас дивляться обличчя, які запитують, коли українці розшифрують свій код і дадуть раду собі і наступним поколінням. Художник має талант бачити те, що приховане від звичайної людини. У його роботах переплелися образи минулого, сучасного і майбутнього”, — з такими словами звернувся до присутніх на відкритті виставки заступник міністра культури України Ростислав Карандєєв. А директор департаменту культури Київської міської державної адміністрації Діана Попова підкреслила, що митець своїми картинами поєднав минуле з майбутнім, жіноче начало з чоловічим та багато інших речей, які важко поєднати. І кожен, хто огляне його картини, визначить для себе, що є кодом української нації.

“Нам сьогодні не вистачає віри, тому з’являється розгубленість. Ми забуваємо своє коріння. А твори Нагулка допомагають віднайти українцям свої витоки. Художник відчуває час і має дар передбачення”, — наголосив заступник голови ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник.

“Кожен, хто хоче бути народним депутатом України, повинен спочатку ознайомитися з проектом Юрія Нагулка “Код нації”, — зазначив постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв. На переконання художника Віктора Хоменка, творчість Юрія Олександровича — це феноменальне поєднання глибинного бачення і відчуття.

Картини “Слобожанщина. Неділя”, “Галичина”, “Гори”, “Полісся”, “Волинь. Жнива”, “Тепер і назавжди”, “Подніпров’я”, “Степ” такі різні і водночас такі схожі. Тут уся Україна від півдня до Карпат. Це ще одне переконливе свідчення того, що ми єдина країна і єдиний народ.

Однією з улюблених тем художника залишається переплетіння різних часів та епох. Адже нерідко, щоб знайти відповіді на нелегкі питання, потрібно зазирнути у минуле, а інколи навіть у майбутнє. У цьому ще раз переконуєшся, коли споглядаєш картини “Сини Ноя. Оркестр”, “Надія”, “Грані вічності”, “Брама”, “Лабіринт”, “Остання переправа. Загублені у часі”, “Книга життя”. Іншою визначальною темою у творчості митця є сторінки минулого українського народу. Саме історії України присвячені картини “Батурин”, “Переяслав”, “Три сотні”, “Пам’яті святого Петра Калнишевського”. Питання духовності досліджуються у полотнах “Світанок. Нестор Літописець”, “Одкровення. Ілля з Мурома”, “Агапіт. Лікар Печерський”, “Микола Святоша. Князь-інок” та інших. А серія “Загублені у часі” — це оригінальний погляд на минуле століття.

Разом з іншими українцями Юрій Нагулко намагається знайти відповідь на запитання, хто ми є, за що боремося і куди йдемо. Особливо ці питання актуальні сьогодні. А відповідь на них криється у віковій історії боротьби українців за право на гідне життя. Ця історія героїзму закарбована у наших генах.

На переконання художника, сила чоловіків у боротьбі за мир, а сила жінок — у збереженні цього миру. І хоча люди, які проживають в Україні, дуже різні, бо мають різне коріння, подекуди різну мову, віру, спосіб життя та культуру — всі вони величні у своїх чеснотах, бо мають єдиний код нації.

Усі твори Юрія Нагулка об’єднує любов. Любов до Ближнього, до Бога і до України.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment