«Небесна Сотня в вирій полетіла»

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото Георгія ЛУК’ЯНЧУКА

Музично-поетична акція під такою назвою відбулася у Національному музеї літератури України. Мета акції – вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. У заході взяли участь поети, музиканти, друзі Героїв Небесної Сотні.

Серед учасників акції був активний євромайданівець, музикант, лідер гурту “Тінь сонця” Сергій Василюк, котрий виконав пісні про трагічні події дворічної давнини: “Тінь сонця” та “Роз’ятрений степ”. Також митець заспівав пісенний твір “У полі синьому, як льон”, присвячений матерям тих, хто пройшов Майдан, а зараз здобуває свободу на сході країни.

Один із ведучих Євромайдану, заслужений артист України, виконавець пісні “Небесна Сотня” Євген Романенко поділився власними спогадами про ті буремні дні, коли визначалася майбутня доля нашої держави. Згадав про тих артистів, які почали з’являтися на Майдані лише після 22 лютого, а в найкритичніші дні їх чомусь там не було.

Спогадами про одного з Героїв Небесної Сотні Олександра Капіноса поділилася його подруга Оксана Неживенко. Вони познайомилися 2012 року, коли разом голодували за українську мову на знак протесту проти сумнозвісного закону “Ківалова–Колесніченка”. Потім зустрілися на Євромайдані у грудні 2013-го.

“Сашко вражав своєю шляхетністю. Він глибоко знав історію України. Саме ці знання допомогли йому зрозуміти свою мету. Він відчував себе листочком на дереві українського роду, що має глибоке коріння. А ще був кобзарем, який несе дух свободи і правди, дуже любив працювати на землі, був справжнім господарем”, – продовжила наречена Олександра Капіноса Олена. А його сестра Наталія заспівала кілька улюблених пісень Сашка.

Автор і виконавець пісні Євромайдану “Україна–Єдина” Юрій Старчевод розповів історію створення цього твору та разом зі своїми товаришами виконав кілька власних пісень. Захід гармонійно доповнила українська поезія, присвячена Героям Небесної Сотні, яку прочитала артистка Галина Стефанова.

А в Українському домі представили проект “Відважні”. Серед акцій цього проекту створення 10-метрового полотна як продовження автентичної майданівської арт-ініціативи; презентація Музею Революції Гідності та проектів, пов’язаних із Майданом; концерт пам’яті “Пісня свободи” за участю гуртів і виконавців, котрі відстоювали разом із народом майбутнє України на Майдані; ретроспектива-показ революційного вбрання українців ХХ–ХХІ століть; перегляд фільму “Воля або смерть”.

В актовій залі Українського дому відбулося вшанування тих, хто сьогодні боронить незалежність нашої країни, волонтерів, які на своїх плечах утримують українську армію. Після цього відбувся концерт за участю ансамблів “Барви Карпат” і “Діти церкви” (м. Дрогобич), колективу з Черкащини “Музичне перевесло”, танцювального колективу “Нью-Анс”, виконавиці та волонтера Любові Чернецької, яка стала режисером цього концертного дійства.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment