Неповторність Петриківки в роботах Олени Ярмолюк

У столичному Музеї гетьманства відкрилася виставка майстрині петриківського розпису Олени Ярмолюк “Квітни, Україно!”

Олена народилася у селі Петриківка на Дніпропетровщині. Своїм корінням вона пов’язана з майстрами старшого покоління. Петриківського розпису навчалася у Дитячій художній школі імені Тетяни Пати, після цього понад десять років працювала у Центрі народного мистецтва “Петриківка”.

“Захопилася петриківським розписом з дитинства. Мій дядько Федір Панко був майстром народного декоративного розпису та народної декоративної графіки. Він розповідав мені цікаві історії, пов’язані з цим видом мистецтва, і я не могла ним не захопитися. Своїми роботами намагаюся нести радість людям, розвивати кращі традиції петриківського розпису. Дуже тішуся, що цю справу продовжує і моя дочка Аня”, – зізналася пані Олена.

Олена Ярмолюк – людина м’яка і поетична. Напевне, саме звідси особлива співуча ліричність її кольорових орнаментальних сплетінь, дивних, вишукано-витончених творів “Весняний подих”, “Веселковий букет”, “Білим цвітом калина цвіте”.

Мисткиня втілює Петриківку на папері, дереві, стінах інтер’єрів. Улюблені сюжети її робіт розмаїття квітів і трав, всього того, що робить неповторним і мальовничим куточком рідне Придніпров’я. Привертають увагу панно з чарівними птахами та сюжетні панно з українцями. За її творами можна спостерігати, як відбувається становлення майстерності в композиційному колористичному рішенні декоративного орнаменту, в якому головна роль належить кольоровій і ритмічній гармонії пластичної лексики.

Олена Ярмолюк учасниця багатьох виставок в Україні і за її межами. Її мистецтвом насолоджувалися мешканці Грузії та Канади.

Пані Олена вважає, що навчатися та професійно зростати потрібно завжди. Сьогодні вона переймає досвід у відомої на весь світ майстрині петриківського розпису Галини Назаренко. Разом вони розписали Петриківкою каплицю біля джерела Святого Пантелеймона у селищі Хутірське Дніпропетровської області. Саме Галина Назаренко стала ініціатором проведення персональної виставки О. Ярмолюк у Музеї гетьманства.

Кожна робота майстрині “Кульбаби”, “Килимок”, “Букет”, “Ніжність”, “Бузина та мальви”, “Кучерявки” – несе у собі потужний заряд позитивної енергетики. Вражають розмаїттям барв панно “Букет у вазоні”, “Сині квіти”, “Мавки”, “Заквітчана”, “Ранок”. Краса рідної природи тонко передана у творах “Зимовий подарунок”, “Шпаки у саду”, “Пташиний переспів”, “Птах у квітах”, “Жар-птиця”. А триптих “Рушник “Весільний” створювала за мотивами української народної поетичної творчості.

Олена Ярмолюк має безліч творчих планів. Уже невдовзі у Національному заповіднику “Софія Київська” має відбутися колективна виставка, де будуть представлені твори майстрині та її колег по петриківському розпису. Також є пропозиції щодо популяризації унікального українського мистецтва у Німеччині та Іспанії.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment