Розповідь про справжню дружбу

Новою виставою нещодавно поповнився репертуар Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва. Цього разу режисер Віталій Пальчиков втілив на сцені мюзикл “Пригоди Гекльберрі Фінна” відомих українських композиторів Жанни і Левка Колодубів, що був створений за мотивами роману Марка Твена.

Мюзикл “Пригоди на Міссісіпі” – саме такою була оригінальна назва твору, його створили майже 45 років тому й успішно поставили на сцені Київського театру оперети. Але з часом вистава зникла з репертуарних афіш, хоча фрагменти твору багаторазово ставали окрасою концертних програм. Нову постановку ініціювала дочка авторів відомий музикознавець, заслужений діяч мистецтв України Оксана Колодуб.

“Коли я приніс лібрето додому, мій син сказав, що в дитинстві це була його улюблена книжка. Дітки охоче читають і переказують цей твір. Їх цікавлять пригоди, описані Марком Твеном, і те, як герої знаходять вихід зі складних ситуацій. Це вистава про дружбу, про те, що ніколи не можна втрачати віру в добро, красу і любов. Ми розуміємо, яка перед нами велика відповідальність. Адже на виставу приходитиме маленький глядач, який є дуже серйозним критиком. Дитину не можна обманути, не можна їй показати того, чого вона не розуміє. Дитина висловлює свої емоції відверто”, – розповів художній керівник театру Віталій Калітовський.

Робота над постановкою тривала близько року. Творці вистави дещо осучаснили лібрето, крім того, мюзикл уперше поставили українською мовою. А музичний матеріал залишився майже незмінним, це класичні американські мелодії в простому джазовому аранжуванні. Тут гармонійно поєднуються пісні, пластичне вирішення, розмовні сцени. А балетмейстер Сергій Кон поставив ще й циркові номери з акробатикою.

У театрі не так часто ставлять мюзикли. Тому музичний спектакль став справжнім іспитом для Сергія Шаповала (Гекльберрі Фінн), В’ячеслава Стрелкова (Старий Фінн), Євгена Малофеєва (Шериф), Олександра Монастирського (Джексон), Сергія Макієнка (Король), Дар’ї Литовченко (Герцог), Аліни Дрозд (Тітонька Саллі) та інших співаків-акторів. А для п’ятирічного Вови Пальчикова, який зіграв роль маленького Шерифа, це був дебют на сцені театру.

Завітали на виставу і автори Жанна та Левко Колодуби, які нещодавно відзначили свої 85-літні ювілеї. Зоряне подружжя охоче поділилося враженнями від нової роботи музичного театру.

“Я не був присутній на репетиціях. Прийшов на прем’єру і побачив те, що вийшло. У мене та моєї співавторки немає жодних зауважень. Вважаю це свідченням високого професіоналізму театру й зокрема групи постановників, яка абсолютно правильно прочитала твір і втілила на сцені нашу партитуру”, – підкреслив пан Левко.

“Сьогодні постановку сприйняла по-свіжому, вона гарна”, – продовжила пані Жанна.

 

Сторінку підготував

Едуард ОВЧАРЕНКО

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment