Вшанування жертв режиму Януковича

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото Георгія ЛУК’ЯНЧУКА

У столичному Маріїнському парку напроти Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України встановили пам’ятний знак, присвячений жертвам злочинного режиму Януковича. Ініціатор заходу – Українська Патріотична Альтернатива у складі НРУ, КУН, Української партії, Спілки офіцерів України, Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т. Шевченка та ОУН(д).

Захід відбувся 18 лютого, адже саме цього дня два роки тому в Маріїнському парку і прилеглих до нього вулицях Києва за наказом тодішнього президента Януковича “тітушки” розпочали злочинні дії проти демонстрантів, які вийшли до Верховної Ради України з вимогою її розпуску та відставки президента. Тоді вбили десятки та покалічили сотні мирних мешканців. Тіла вбитих вивезли та знищили чи таємно поховали у невідомих досі місцях. Цього дня розпочалася кривава агонія проросійського режиму Януковича, яка закінчилася розстрілом Героїв Небесної Сотні на вулиці Інститутській 19–20 лютого.

Голова Української Патріотичної Альтернативи Віктор Горбач наголосив, що в столиці майже не залишилося слідів трагедії дворічної давнини, й досі не встановлено пам’ятника Героям Революції гідності.

“Ми прийшли вшанувати героїв, які поклали на вівтар свободи найдорожче – життя, яке віддали за Україну, її майбутнє. Триває боротьба за незалежну Українську державу, яку ми мало не втратили. Наш обов’язок – робити все, аби смерть Героїв Небесної Сотні не була даремною”, – зазначив голова Народного руху України Василь Куйбіда.

На переконання голови Спілки офіцерів України Олександра Скіпальського у ті дні в центрі Києва загинули кращі представники українського народу. Однак винуватців тих подій досі не покарали. Тому потрібно звернутися до Президента України з вимогою нарешті розслідувати ці злочини. Відповідальний секретар Всеукраїнського товариства “Просвіта”

ім. Т. Шевченка Микола Нестерчук розповів про діяльність “Просвіти” щодо повернення історичної пам’яті українського народу.

Відкривали пам’ятний знак, на місці якого встановлять Народний пам’ятник Героям, що віддали своє життя за Свободу і Демократію в Україні, учасники тих трагічних подій Григорій Тихий і Ніна Бакун. Знак освятив священик.

На закінчення акції її учасники ухвалили звернення до Президента України з вимогою від Президента, Генеральної Прокуратури, СБУ, МВС повного і об’єктивного розслідування подій, які сталися 18 лютого 2014 року в Києві і випали з поля зору, покарання всіх державних чиновників, службовців МВС і СБУ та інших осіб, причетних до скоєння злочинів проти громадян України, які вимагали в мирний спосіб, згідно з Конституцією України, зміни злочинної влади.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment