Лік на весь вік

Іван ПРОСЯНИК,

зелейник

 

Продовження.

Поч. у ч. 2—5 за 2016 р.

 

Волошка

— Та ви віночок волошковий дівчинці сплетіть, а не до мене водіть, — зустріли одного разу гостю з дитям тато, — і голівка перестане боліти. І оченята закисати. І коси будуть, як гай!

У цій короткій знахарській настанові розкрилася вся цілюща сила на перший погляд простої, всім відомої нам з дитинства, рослини. Вона дуже бажана при ниркокам’яній недузі, при запаленнях сечовивідних шляхів. Одна з небагатьох зіль, що відновлює клітини печінки. Тому дуже бажана при цирозі. Незамінима при водянці.

Водянка, викликана захворюванням нирок та серцевосудинної системи.

1 ст. л. пелюсток волошок заливають склянкою окропу. До 15 хв. млоять на окріпному ключі (баня). Настоюють годину вкутаним. Відціджують. Доливають википіле перевареною водою. Вживають по ст. л. 3—4 рази на день за 30 хв. до їжі.

Випадіння волосся. Ст. л. подрібнених квіткових кошиків в. заливають 400 мл окропу й оцту 1:1. Настоюють 30 хв. Після миття голову ополіскують настоєм. Закутують полотняним рушником. Найперш це зводить лупу. Збадьорює цибулинки волосинок. Робити щодня, на ніч. Або ж ретельно втирати в голову цей настій. Два тижні.

Глила (грижа) диска хребта. З ст. л. вінчиків в. заливають 0,5 л окропу. Підкип’ячують 3 хв. Настоюють годину вкутаним. Вживають по чверті склянки тричі на день. А ввечері — купіль з відваром вівса. Кіло вівса на 0,5 л окропу. В торбинці кип’ятити на слабкому полум’ї 30 хв. Відвар з торбинкою вилити у гарячу ванну. Овес щодень новий. Лікуватися не менше трьох тижнів.

Жирна шкіра. Дві ст. л. вінчиків залити склянкою окропу. Настояти вкутаним. Протирати обличчя перед сном.

Захворювання очей. Тато благоговіли перед волошкою — поліпшувала їх гаснучий зір. Брали ст. л. пелюсток на склянку окропу. Настоювали вкутаним. У тепле вмочали полотнинку і прикладали до очей на 10 хвилин. Двічі на день. По двох тижнях лікування змінювали настій на нагідковий. Зготовлений таким же чином.

Катаракта. “Золотий вус” — кімнатна рослина до 20 см листок. Подрібнити й залити 700 мл окропу. Кип’ятити 3 хв. Настояти вкутаним. Закапувати по 3—4 краплі тричі на день. Водночас пити по 70—90 мл настоянки тричі на день. Зберігати в холодильнику. Увага! Відвар злегка чорнильного кольору.

Цироз печінки. Чайна л. квітів волошки на склянку окропу. Настоюють вкутаним. Вживати по третині склянки тричі на день за 30 хв. до їжі.

Тато збирали волошку рановранці — по росі.

Волхви Праукраїни волошку використовували для подовження свого поважного віку. Ставлячи її силу поряд з омелою білою. Зібрана на повному місяці з родовими заклинаннями, вона слугувала потужним оберегом святилищ, хоромин. На сквернителів, що вдихнули її ядучого диму, нападав безпідставний тваринний жах, що гнав чужинецьку нечисть безвісти. Таку стратегічну хитрість застосовували волхви й перед боєм з ордами.

Волошка настільки потужний астральний оберіг, що дійшла в розписах церков аж до XVIII століття. Село Верхній Ясенів Косівського району.

Гадючник в’язолистий. На мокрих приболіттях під час цвітіння ця рослина одразу ж приверне зір. Листя справді як у в’яза. І білийбілий волот на рівні обличчя. Саме обавно пахнучим чаєм з волоту в’язолистівця, материнки та смородяного листу тато убезпечували себе від атеросклерозу, від ревматичних перейм, від серцевих неладів, головного болю, різних паразитів. Підтримували зір і бадьорий дух розмінявши свої дев’яносто.

З власної практики додам: гадючник в’язолистий має потужні протиракові чинники. Знімає болі в кістках.

Атеросклероз. Столова ложка подрібненого сухого кореня (він пахне камфорою) на 200 мл окропу. Настояти в печідуховці дві години. Пити по 3—4 ложки протягом дня до їжі. Лікування довге, з перервами.

Воло (гіперплазія щитовидної залози). Дві ст. л. волоту та кореня г. в. на 500 мл окропу. Настояти вкутаним. Вживати перед їжею по 3 ст. л., три тижні.

Або ст. л. горіхових перетинок (волоський) на півлітри окропу. Настояти вкутаним ніч. Вживати по ст. л. тричі на день за 30 хв. до їжі.

Гадючник має велику кількість саліцилової кислоти — природного аспірину. Але золотина його розкрилася зовсім несподівана. Він чи не найпотужніший антирадіант.

Запалення нирок, сечового міхурця. 1 десертна л. сухого цвіту на 300 мл ледве теплої води. Настояти ніч. Випити за день. Але по трьох тижнях вживання змінити на підмаренник справжній, а чи квіти акації білої. Остання, як і верба біла, очищає тіло від отрут. Надто лікувальних.

Гастрити. 1 ст. л. подрібненого кореня на 300 мл окропу. Млоїти на окріпному ключі 10 хв. Настояти вкутаним. Вживати по ст. л. 4 рази на день за 15 хв. до їжі. Або настоянка 1:10 40 % спирт. Настояти 18 днів. Вживати по ч. л. тричі на день за 15 хв. до їжі.

Запаморочення, головний біль, приступи, особливо під час місячних. 1 ст. л. волоту на 300 мл окропу. Настояти в горщику (пічдуховка). 3 год. Випити протягом дня.

Проте раніше, на початку сінокосів, зацвітає дещо меншенький гадючник звичайний. З листом, схожим на деревієвий, й медово пахнучим кремовим волоттям. На кінці корінчиків у нього бульбочки, схожі на жолудики. Ось вони — найбільша цінність рослини, бо ж гасять пухлини дитинця. Зокрема міому та фіброміому. Вони чи не єдиний засіб при папіломатозі сечового міхура. Незамінимі ліки при анацидному гастриті, виразці шлунка та геморої. Вони помічні при запаленні нирок, подагрі, епілепсії, серцевій недостатності. Тато величали це зело прадавньою назвою — дуб’яз. Можливо, тому, що в тих жолудиках багато дубильних речовин.

Міома. Фіброміома дитинця. 1 ст. л. добре подрібнених сирих бульбокорінчиків на 20 мл окропу. Настоюють годину в печідуховці в глиняничку. Вживати по ст. л. тричі на день за 15 хв. до їжі. Два місяці. Якщо ж це не принесе бажаних наслідків (хоч малоймовірно), берете дві ст. л. добре подрібнених коренів абрикосу та шовковиці порівну на 0,5 л окропу в горщику. Настояти ніч (пічдуховка). Вжив. по 3/4 склянки за 15 хв. до їжі. Тричі на день півроку.

Або ж подрібнити сухе огіркове бадилля. Увага! Коли на кінчику ще є зелений огірочок, ст. л. на 300 мл окропу. Настояти вкутаним. Вживати по третині склянки 4—5 разів на день. Чудово зупиняє кровотечі. Поліпшує настрій.

Олії з гадючників та заячої крівцізвіробою чудово лікують аденоїди, гайморит, збільшені лімфовузли. Квіти свіжі товчуть. Окремо заливають неочищеною олією, ставлять на сонце до двох тижнів. Щільно закритим. Цідять. Відтискають. Змішують. Зберігають у холодильнику. Перед застосуванням додають 3—4 краплі піхтової олії. Втирати.

Гадючник в’язолистий чудово розріджує кров. Краще шипшини, насіння льону, буркуну жовтого та каштана кінського.

 

Далі буде.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment