Весняна мрія про читача

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автора

P1012256В Українському домі на Європейській площі столиці відбулася книжкова виставка “Київська весна—2016”, організована Державним підприємством “Український дім” і Державним комітетом телебачення і радіомовлення України.

На стендах виставки представлені нові видання і відомих за межами країни видавництв, і тих, що лише починають завойовувати свого читача. Це видавництва “Ярославів Вал”, “Дніпро”, “Веселка”, “Кліо”, “Либідь”, “Мистецтво”, “Криниця” та багато інших.

Відроджується видавництво “Музична Україна”. “Наше видавництво пережило дуже нелегкі часи після того, як зруйнували державну систему книгорозповсюдження. Але ми зберегли унікальний колектив. Сьогодні наші видання можна придбати в нотному Інтернетмагазині, інших книжкових крамницях. Хоча робота над нотними книжками копітка, але намагаємося реалізовувати наші видання за доступними цінами. Серед новинок багато корисного і для професіоналів, і для тих, хто лише починає пізнавати ази музики. Зокрема батькам, діти яких лише долучаються до музичного мистецтва, я раджу придбати книжки “Хочу грати на роялі” та “Скрипкова абетка”, — розповіла головний редактор видавництва “Музична Україна” Лада Ковальова.

Харківське видавництво “Клуб сімейного дозвілля” спрямоване переважно на російськомовного читача. Однак тут почали більше видавати книжок українською мовою. Зокрема на виставці харківські видавці представили твори українських письменників Василя Шкляра (“Маруся”, “Чорне сонце”, “Тінь сови”, Ключ”, “Ностальгія”, “Чорний ворон”), Андрія Кокотюхи (“Червоний”, “Справа отамана Зеленого. Українські хроніки 1919 року”, “Чорний ліс. Українські хроніки 1943 року”). Подіям на Донбасі присвячені видання “Неоголошена війна” та “АД. Аеропорт Донецький”. Спроба розібратися у подіях сімдесятилітньої давнини здійснена у виданні “Війна і міф. Невідома Друга Світова”. Крім цього представлено українськомовні переклади бестселерів відомих західних прозаїків Стівена Кінга, Кері Сміт та Ренсома Ріґґза.

Дуже потрібну акцію “Подаруй книгу бійцю” розпочала видавнича організація “Юстініан”. “Ми видали книгу Н. Савченко “Сильне ім’я Надія!” Всі охочі можуть придбати її не лише для себе, а й для українських воїнів, які виборюють нашу незалежність на сході країни. Наклад видання 100 тисяч примірників. Інше видання, яке теж можна придбати для наших захисників — “Історія України” від діда Свирида”, — розповіла директор видавництва “Юстініан” Ірина Омельченко.

У “Літературному салоні” виставки щодня відбувалися презентації книжкових новинок, літературні зустрічі, круглі столи, семінари, художні автографсесії, відкриті дискусії з питань мистецтва книги та проблем книговидання.

Вже на вході гостей зустрічала молода поетеса, солістка Національної радіокомпанії України Катерина Коврик, яка тут презентувала три свої поетичні збірки “Ластівка в небі”, “Симфонія троянди” та “Приречена бути щасливою” та компактдиски з пісенними творами, які вона виконує у складі тріо бандуристок Українського радіо.

Усе краще зі створено протягом останніх семи роки представила відома українська письменниця Наталка Поклад. Серед пропонованих видань збірочки віршиків для дітей: “Ластівчин привіт”, “На веселій вулиці”, “Ходить червеньчародій”, “Небилиці”, “Сонячні віршики”; поетична книжка для дорослих — “Німбом золотим”; збірка новел “Райські яблучка”; книжка нарисів “У всесвіті Івана Гончара”, а також публіцистичні твори. “Мені дуже подобається писати для дітей, думаю, що відчуваю їхню душу. Зовсім поіншому створюються книжки для дорослих, адже в діточок своя лагідна енергетика, а в старших людей інша — доросла”, — розповіла пані Наталія.

Валентин Кожевніков вважає свою діяльність просвітницькою. Адже не лише простий люд, а й інтелігенція мало що знають про наші духовні витоки. Саме з просвітницькою метою створювалися його книжки “Звіт за життя перед Україною”, “Яка національна ідея українців”, “Сувора розмова про “язик” і мову”, “Україна і Росія. Сусіди, друзі, брати, вороги”.

На виставці кожен читач міг придбати книги з автографами у Левка Лук’яненка, Любові Голоти, Володимира Біленка, Андрія Мельничука, Миколи Цивірка, Аркадія Музичука та інших знаних авторів.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment