Вимагаємо системної україноцентричної гуманітарної політики!

Звернення до Президента України П. О. Порошенка

Всеукраїнський форум “Українська альтернатива” складається з громадських і політичних організацій, які покликані обстоювати українські національні пріоритети не лише в гуманітарній сфері, а передовсім у сфері державотворення.

Усвідомлюючи всю глибину відповідальності, яка лежить на кожному з нас, напередодні 25-річчя проголошення незалежності України наголошуємо на глибині загроз, які постали перед нацією і державою: їх несе не лише Росія, яка окупувала українські землі, проводячи на них етнічні чистки, а й олігархічна влада, що принижує безробіттям і безгрошів’ям мільйони українських громадян, зрослася з п’ятою колоною, руйнуючи український освітній і мовно-культурний простір, перетворюючи українські теле- і радіоканали на філіали російських агітпропів, а церкви Московського Патріархату на підрозділи російських політичних структур.

Пане Президенте! Ми звертаємось до Вас з вимогами:

1) Зміцнювати національну обороно­здатність України не лише шляхом реформування Збройних сил України, а й консолідуючи військо на загальнонаціональних цінностях: державній мові, історії, культурі, вірі.

2) Деолігархізувати політичну систему, а відтак і владу шляхом внесення необхідних змін до “Закону про вибори до ВР України” та реальної боротьби з корупцією.

3) Звертаємо Вашу увагу, пане Президенте, на невмотивованість руйнування системи державного телебачення і радіо під облудними гаслами так званого суспільного мовлення та роздержавлення засобів масової інформації, що посилило суспільну напругу в медійному середовищі, призвело до розбалансування інформаційної системи та втрати державного впливу на канали, поширення інформації та контролю за ними. Підвищення цін Укрпоштою на доставку періодичної преси фактично нищить український газетно-журнальний ринок.

До так званого “реформування” медійної сфери причетні безпосередньо проросійські структури, що всередині держави ведуть неприховану інформаційну війну проти України. Тож, не заперечуючи необхідності реформування мас-медійної сфери, повторюємо: Україні потрібен український інформаційний простір!

Відповідно до 17 статті Конституції України, найважливішою функцією держави є гарантування її інформаційної безпеки, тому необхідно вжити невідкладних заходів для захисту і забезпечення суверенності національного інформаційного простору, інформаційних прав і свобод українських громадян та суспільства загалом.

Давно назріла необхідність розробити комплексну програму гуманітарного розвитку держави на найближчі 10 років, в якій інформаційній сфері відвести визначальну роль як засобу формування світоглядних позицій та збереження традиційних моральних імперативів і художньо-естетичних ідеалів. Цієї мети можна досягти не лише шляхом державної фінансової підтримки, а й запровадженням жорстких регуляторних, ліцензійних норм, які стосуються і власного національного медіа-продукту та створення на основі державних інституцій підрозділів протидії зовнішній інформаційній експансії.

4) На основі національно-культурних надбань українського народу, його історії, мови, традицій, віри прищеплювати суспільству повагу і любов до своєї держави, виховувати в молоді високе почуття патріотизму, що спричиниться до творення української ідентичної, особистої, національної і державної гідності, духовної і політичної єдності, соборності й незалежності України, утвердження єдиної помісної Української Церкви, поваги до національної пам’яті і власної історії, впровадження в усі суспільні сфери єдиної державної української мови, формування національної солідарності та соціальної справедливості, неухильного дотримання курсу на Євроінтеграцію і входження в Євроатлантичний безпековий простір шляхом якнайшвидшого проведення референдуму за вступ України до НАТО.

5) Нагадуємо Вам як гаранту Конституції України про ще одну актуальну проблему національної безпеки — екологічну. Питання екологічної політики і безпеки є найважливішими у розвинених країнах світу. На жаль, наша держава — найбрудніша країна Європи і займає 9 місце за смертністю в світі. В Україні в екологічній сфері корупція набула загрозливих масштабів: за хабарі роздають посади, земельні ділянки, будують виробничі об’єкти, винищуючи лісові насадження, забруднюючи річки і озера, незаконно добуваючи корисні копалини. В Україні є 4,8 тис. офіційних сміттєзвалищ і полігонів загальною площею 13000 кв. км, накопичилося 55 млрд тонн відходів усіх видів, з яких сортується лише 6 %. Забруднення води, землі й атмосферного повітря, вирубка лісів, рудодобування без належних дозволів і контролю з боку держави та варварським способом бурштину, граніту, піску тощо призводить до руйнації екосистеми України та щорічних мільярдних втрат держбюджету… Цьому слід покласти край.

6) Вважаємо за необхідне звернути увагу Президента на потребу проведення просвітницьких заходів, присвячених популяризації серед вірян ідеї конституювання єдиної Української Помісної Православної Церкви, яка б стала консолідуючим чинником і звільнила б українців від релігійного, а відтак і політичного та національного впливу Росії. А ті релігійні громади, які залишаться в Московському Патріархаті, мають бути перереєстровані державними органами і, відповідно до православних канонів, набути назву “єпархії Московської патріархії в Україні”. Принагідно висловлюємо свою підтримку базовим принципам свободи совісті й можливості віруючих вільно змінювати свою підлеглість (юрисдикцію).

Відсутність послідовної і системної україноцентричної гуманітарної політики прирікає Україну на гарантоване самознищення. Якщо нинішнє керівництво України цього не розуміє чи свідомо відмовляється від здійснення україноцентричної гуманітарної політики, то воно чинить акт національної зради, який наражає українську націю на подальшу деградацію, торує шлях до втрати нею національної ідентичності, а отже, створює умови для ліквідації незалежної державності України та її зникнення з політичної карти світу як суб’єкта міжнародного права та геополітичної реальності.

 

Головна рада Всеукраїнського форуму

“Українська альтернатива”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment