Президент Петро Порошенко вручив Національну премію України імені Тараса Шевченка. Глава держави наголосив, що культура є цінністю, тією основою, на якій відбудеться консолідація суспільства.

“Для нас і зараз найактуальнішим є заклик Великого Кобзаря “обніміться ж, брати мої”. Нашою відповіддю на всі загрози сьогодення має бути єдність Української нації, консолідація всього українського суспільства навколо вищої цінності — утвердження суверенної, незалежної, демократичної, соціальної і правової України”, — сказав Петро Порошенко.

Президент зазначив, що потенціал культури необхідно ефективно використати і для реалізації реформ, і для протистояння російському агресору, і для реінтеграції окупованих зараз територій в український гуманітарний простір.

Глава держави підкреслив, що Національна премія України імені Тараса Шевченка має стати однією з платформ реформування державної культурної політики. “Національна премія є державною нагородою України. Важливо так модернізувати її процедури, щоб значно посилити довіру до конкурсного відбору, щоб усе суспільство звертало увагу на твори, що розглядаються, щоб цей інтерес впливав на нас з вами, на розвиток національного культурного середовища”, — сказав він.

Петро Порошенко зазначив, що вшановані премією твори мають гідно представляти українську культуру і в європейському, і в світовому культурному просторі як його невід’ємну і глибоко самобутню складову.

Лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка за 2016 рік стали художник Михайло Гуйда за цикл живописних творів “В єдиному просторі”, публіцист Левко Лук’яненко — за твори у 13-ти томах “Шлях до відродження”, балетмейстер Раду Поклітару — за балети “Лебедине озеро”, “Жінки в ре мінорі”, “Довгий різдвяний обід” та балет-триптих “Перехрестя”, режисер Олег Сенцов — за художні фільми “Гамер” і “Носоріг”, артистка Анжеліна Швачка — за виконання провідних партій в оперних виставах та популяризацію української музичної спадщини.

Національна премія України імені Тараса Шевченка — державна нагорода України, найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Заснована 1961 року. Указом Президента України щорічно присуджується до п’яти Націо­нальних премій у галузях літератури, літературознавства і мистецтвознавства, публіцистики і журналістики, кінематографії та музичному, театральному, концертно-виконавському, народному, декоративно-ужитковому та образотворчому мистецтві.

 

Юрій ЩЕРБАК —

голова Комітету з Шевченківської премії

Під час церемонії вручення Шевченківської премії Глава держави повідомив, що своїм Указом затвердив нове Положення про Національну премію та вніс зміни до Положення про Комітет із Національної премії України імені Тараса Шевченка. “Я створив робочу групу, яка запропонувала ідеї щодо нового прозорого і демократичного порядку конкурсного відбору претендентів на найвищу мистецьку нагороду України”, — сказав Глава держави.

Президент підписав Указ про призначення головою Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка відомого громадського та політичного діяча, письменника і дипломата Юрія Щербака. “Очолити Комітет я запропонував людині, яка асоціюється з порядністю і відповідальністю, і водночас є глибоким інтелектуалом і майстром слова”, — сказав Президент. Глава держави відзначив роман Юрія Щербака “Час смертохристів”, виданий 2011 року, який, на жаль, виявився пророчим. “Ще тоді, 2011 року, Ви передбачили агресію Росії проти України. Тоді не всі вас почули”, — зауважив Петро Порошенко.

За словами Президента, до нового складу Комітету увійшли люди різних поколінь — від шістдесятників до ровесників нашої Української Незалежності.

Президент висловив подяку чинним членам Шевченківського комітету і його голові Борису Олійнику за ту роботу, яку провели для визначення найдостойніших претендентів на здобуття Національної премії 2016 року.

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment