У вінок Кобзареві

Едуард ОВЧАРЕНКО

Україна вшановує свого великого сина, геніального українського поета Тараса Шевченка. Чимало культурно-мистецьких заходів відбувається і в Києві, і в інших регіонах нашої держави.

Народна артистка України Раїса Недашківська днями запросила всіх шанувальників Шевченкового слова до Будинку актора Національної спілки театральних діячів України на перегляд літературно-музичної композиції “Не питайте свою долю” за творами великого Кобзаря.

Лауреат міжнародних конкурсів Олеся Сінчук спеціально створила до свята музичні твори, які майстерно виконувала на фортепіано та сопілці.

— Ми постійно виступаємо перед захисниками нашої Віт­чизни на сході країни, а також даємо благодійні концерти, всі кошти від яких ідуть на потреби наших воїнів. Зокрема на лікування військовослужбовців, — звернулася до глядачів Раїса Недашківська.

А в Національній філармонії України підготували літературно-музичну композицію “І оживе добра слава, Слава України!” за участю Муніципальної академічної чоловічої хорової капели імені Левка Ревуцького та народного артиста України Анатолія Паламаренка.

Звучали пісні на слова Т. Шевченка, більшість із яких уже стали народними: “Вітер віє-повіває”, “Зоре моя вечірняя”, “Нащо мені женитися?”, “Гей, літа орел, гей, літа сизий”, “У туркені по тім боці”, “Все упованіє моє”, “Ой крикнули сірі гуси”, “Ой наступала та чорна хмара”. Анатолій Паламаренко прочитав уривки з поеми “Гайдамаки” (“Гонта в Умані”, “Посіяли гайдамаки в Україні жито”) та поезії “Іван Підкова” і “Чи ми ще зійдемося знову?”. Завершився вечір безсмертними рядками Шевченкового “Заповіту”.

У день народження Тараса Шевченка у приміщенні Центральної бібліотеки імені Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва у рамках щорічного “Шевченківського березня” відбулася презентація “Шевченківської енциклопедії” в шести томах — науково-дослідного проекту Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАНУ. А в столичній ресторації “Шевченко” — гала-концерт фіналістів конкурсу “Ше.Пісня” на найкраще акустичне виконання пісень із “Кобзаря”.

Насиченою була Кобзарева декада у Народному домі “Просвіти” міста Хмельницького. Всі охочі мали можливість переглянути книжкову виставку “Шевченко і час”, де експонувалися видання української діаспори США, Канади, Чехії, Молдови, Німеччини з цікавими матеріалами про життя і творчість Кобзаря. Протягом цих днів відбувалися тематичні зустрічі членів правління Хмельницької міської “Просвіти” з учнями навчальних закладів. А 10 березня має відбутися конкурс “Свою Україну любіть” на краще читання поезії Тараса Шевченка учнями навчальних закладів.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment