Чи можна побачити музику?

Київський національний академічний театр оперети два роки тому здійснив постановку балету-феєрії “Кармен-сюїта” на музику Жоржа Бізе. Проект виявився вдалим. Успіх надихнув головного балетмейстера театру, заслуженого артиста України Вадима Прокопенка на створення нового балету — “Моцарт underground…”.

“Розширюючи репертуарну палітру театру, ми хочемо сказати людям, що Національна оперета експериментує, театр у пошуках, а значить — у русі. Адже рух — це проба чогось нового. Я завжди казав, що наш театр широкого профілю, а постановка балету лише підтверджує це. У новому спектаклі немає відданості стереотипам. Ми показали Моцарта так, як ми його відчували”, — зазначив художній керівник театру, народний артист України Богдан Струтинський.

В основі сюжету — історія про жебрака, який закохався у багату дівчину. Проте чи виявиться кохання сильнішим за соціальну нерівність? Перша дія за режисерським задумом відбувається у добу бароко, саме під той час стилізовані костюми виконавців. Натомість події другої дії — це наша сучасність. За останні кілька століть ми дуже змінилися зовні. Однак людська натура майже не зазнала змін. Особлива роль у новій постановці належить музиці. Вічні твори Моцарта звучать у двох виконаннях — класичному і сучасному. Над сучасною версією творів великого композитора працював артист оркестру театру, піаніст і композитор Богдан Решетілов.

“Ми не граємо виставу про Моцарта. Під геніальну музику композитора ми граємо про кохання, про почуття, яке існувало й існуватиме в усі часи, поки існує людство”, — розповів режисер-постановник Вадим Прокопенко.

Сценографію постановки створив відомий сценограф, заслужений діяч мистецтв України Олександр Білозуб, чиї роботи знані і в Україні, і за кордоном.

“Моцарт — класична основа, вершина музики в театрі, а її живе виконання — це надзвичайно цікаво. Приємно, що театр звертається до різних жанрів. Я думаю, що це сучасна історія”, — наголосив пан Олександр.

У перший день прем’єри головні ролі Амелії та Лукаса виконували солісти балету театру Дар’я Цигіпа та Михайло Боцок. Солістка розповіла, що роль Амелії їй близька: “Вона — дівчина з вищого світу з високою самооцінкою, яка звикла до уваги. Але в душі залишається вразливою, м’якою. І вона зустрічає того єдиного, але хлопець виявляється з іншого, нижчого суспільного прошарку. Проте мою героїню це зовсім не бентежить”.

А для Михайла постановка стала відкриттям: “Я ще не працював у такій постановці, де поєднано різні стилі: класичний і сучасний. Для мене це щось нове, а тому надзвичайно цікаве. Думаю, глядачам обов’язково все сподобається. Через танець, пластику ми розповідаємо про вічні речі”.

Ще однією парою головних виконавців, які грають в інші дні, є Анна Шарабуріна та Борислав Коломієць.

Прем’єра балету відбулася у рік 260-ліття від дня народження Моцарта. Відтепер український глядач має можливість не лише почути його прекрасну музику, а й побачити її на сцені.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment