Громадськість ініціювала відзначення на Полтавщині цьогорічного дня народження Івана Мазепи на державному рівні Полтавська крайова “Просвіта” надіслала низку пропозицій керівництву області

Щороку в березні патріотична громадськість відзначає день народження великого гетьмана України Івана Мазепи. Невдовзі пам’ятник йому встановлять у Полтаві, на Соборному майдані, поруч зі СвятоУспенським кафедральним собором Української Православної Церкви Київського Патріархату. Не дивно, що у багатьох мешканців краю зріс інтерес до цієї непересічної історичної постаті. “Для більшого інформування про життя і діяльність Івана Мазепи й створення позитивної громадської думки щодо необхідності встановлення пам’ятника потрібно об’єднати зусилля не лише громадських організацій, а й влади”, — переконаний очільник Полтавського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка Микола Кульчинський. Він звернувся з офіційним листом до голови облдержадміністрації (ОДА) Валерія Головка та голови обласної ради Олександра Біленького. У документі сформульовано низку культурологічноосвітніх ініціатив “Просвіти”. Ініційовано науковопрактичну конференцію “Гетьманщина часів правління Івана Мазепи”. Громадський радник голови ОДА з гуманітарних питань Микола Кульчинський пропонує детально розглянути на цій конференції внутрішню і зовнішню політику, духовний і культурний стан тогочасного суспільства й долучити до проведення науковців з історичного факультету Полтавського національного педагогічного університету та департамент освіти і науки облдержадміністрації. “Збірник матеріалів конференції та видання книги письменника Леоніда Полтави Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю варто видати достойним накладом”, — переконаний головний просвітянин області. А ще Микола Кульчинський вважає за доцільне влаштувати кілька просвітницьких семінарів. Зокрема на базі архітектурного факультету Полтавського технічного університету має відбутися освітній семінар “Архітектура України доби Івана Мазепи та її вплив на розвиток українського зодчества ХІХ—ХХІ століття”, на базі музичного училища ім. Миколи Лисенка — “Музика бароко доби Івана Мазепи та її відголосся у сучасній музичній культурі України”, а на базі Гадяцького училища культури “Гетьман Іван Мазепа як меценат культури у тогочасній українській державі — Гетьманщині”.

“Просвіта” також ініціювала виділення коштів управлінням культури ОДА на концерти не лише в обласному центрі, а й Гадячі, Кременчуці й Миргороді гурту відомого кобзаря Тараса Компаніченка “Хорея козацька”. На думку багатьох експертівмузикознавців, цей колектив є одним із кращих в Україні виконавців творів музики мазепинської барокової доби.

 

Пресцентр Полтавського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment