Славні нащадки Тараса

Надія ОНИЩЕНКО

Фото Олени ІВАНИЦЬКОЇ

Одинадцятий рік поспіль на початку березня талановитих творчих школярів і студентів збирає Ніжинський обласний педагогічний ліцей Чернігівської облради. Ідея випускниці ліцею, а тепер уже доцента Ніжинського держуніверситету ім. М. Гоголя Алли Кайдаш, набула регіонального розголосу. Її підтримали відомі автори, викладачі, чиновники й меценати.

У збірнику, який редагує поет і перекладач Олександр Гадзінський, учасники можуть порівняти власні вірші й прозу з творами інших конкурсантів. Кращі вірші друкує науковопопулярний журнал для вчителів України та діаспори “Наш український дім”, який видає Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою Ніжинського держуніверситету ім. Миколи Гоголя. Журі напередодні визначає переможців. Цього року Олександр Гадзінський та Анатолій Шкуліпа провели майстеркласи, під час яких назвали критерії оцінки, проаналізували представлені творчі доробки.

Шевченкові слова, які в Марини Конончук “з людьми проходять крізь століття”, спонукають юних авторів переосмислювати власне життя, шукати свою стежку. Десятикласниця Ріпкинської гімназії Аліна Павловська хоче “просто жити квіткою в полі”. Учениця 11 класу Ніжинської гімназії № 3 Вікторія Черненко хоч і стоїть “над піщаним обривом перед вибором власної долі”, вже відрізняє імітацію від правди.

Першокурсник фізикоматематичного класу Ніжинського обласного педагогічного ліцею Василь Семенченко спробував творити і в поезії, і в прозі. Журі відзначило його образки.

Ніжинський літературний турнір став творчою лабораторією для його учасників. Марина Лапай уже успішно опановує філологію в Гоголевому виші.

Мирослава Уніат стала лауреатом премії Альбертської Ради Українського Мистецтва та кількох премій від університеу Альберти в Канаді, де працює менеджером із розвитку бізнесу в міжнародній компанії. Юлія Якубів долає сходинки журналістики в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Вони вітали лауреатів разом з їхнімим батьками та вчителями, директором Ніжинського обласного педагогічного ліцею Тетяною Шевчук, лауреатом обласної премії імені Софії Русової та обласного етапу Всеукраїнського конкурсу “Учитель року” в номінації “Директор школи”.

Ми всі щиро захоплювалися талановитою ученицею 11 класу Київської гімназії східних мов №1 Мариною Конончук, яка підкорює інтелектуальною образністю і гарним виконанням власних пісень у супроводі бандури.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment