Марія КУКУРУДЗА,
бібліотекаркоординатор
У Кам’янецьПодільській центральній районній бібліотеці відбулася літературнохудожня подорож “Тарасове слово — то правда жива” до 202ї річниці від дня народження українського генія, який свій могутній талант присвятив служінню народові.
Валентина Миколаївна Волкова — науковий співробітник історичного музеюзаповідника, яка розповіла про перебування Тараса Григоровича на Поділлі та таємниці роковин 1911 року. Станіслав Іванович Стояновський — член Національної спілки журналістів України, заслужений працівник культури України, фотохудожник представив світлини пам’ятників Кобзаря зі всієї України, фото місць, пов’язаних із Тарасом Шевченком. Олександра Кравчук — студентка відділу “Видовищно театралізовані заходи” Кам’янецьПодільського коледжу культури і мистецтв продекламувала поему “Княжна”. Олена Гаращук — викладач образотворчого мистецтва Кам’янецьПодільської районної дитячої школи мистецтв під час заходу намалювала портрет Тараса Шевченка.
Тарас Шевченко — символ чесності, правди і безстрашності, великої любові до людини. Вся творчість великого Кобзаря зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів. Він віддав усі свої сили боротьбі за визволення рідної України від соціального і національного гніту.
В історії це унікальний випадок, коли поет став символом не лише боротьби за незалежність, а й символом держави — України. Згадаймо Революцію гідності 2013—2014 року, що змінила тенденцію сприйняття Шевченкового образу. До болю виразно звучали рядки із Тарасового “Кавказу” з уст героя Небесної Сотні українського вірменина із пронизливими очима Сергія Нігояна, котрий перший віддав своє життя за перемогу правди, за гідність і честь українців.
Борітеся — поборете,
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!
Шевченко, його слова завжди поміж нас — від першого і до останнього рядка віщої книги “Кобзаря”. У ньому перші наші, не позичені, а власні знання історії краю й душі народу, його любові, вистражданих дум, віри в добро й незнищенність душі людської.