«Усе на світі тільки пісня, що українською звучить…»

Антоніна ЛАМОХІНА

Ліга українських меценатів вручила дипломи переможцям третього етапу ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика в день народження “духовного батька нації” Тараса Шевченка.

Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика вкотре зібрав під одним дахом родину справжніх патріотів. Юні столичні знавці державної мови одержали нагороди в Київському міському будинку вчителя.

Нагородили 40 переможців. Цього року серед переможців учні середніх шкіл Києва № 78, 186, 132, ліцею № 144, КиєвоПечерського ліцею № 171 “Лідер”, ліцею “Наукова зміна”, Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка, гімназій № 117, 323, 143, гімназії “Троєщина”, “КиєвоМогилянський колегіум”, Слов’янської гімназії; спеціалізованих шкіл № 307, 252, 194, 197, 286, 306, 250, 71.

У турнірі серед студентської молоді переможцями стали представники Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, Першого Київського медичного коледжу, Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова, Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, Коледжу економіки, права та інформаційних технологій “Крок” та Національного університету біоресурсів і природокористування України. Урочистості почалися з хвилини мовчання в пам’ять про полеглих за Україну в російськоукраїнській війні. Мар’яна Кошарська, учасниця народного ансамблю “Роксоланія”, виконала пісню “Балада про Мальви”, де слова близькі, на жаль, для багатьох матерів: “Як сонце зійде — вийди на поріг, / І люди схиляться тобі до ніг. / Пройдися полем — мальви буйних лук / Торкнуться твоїх рук. / Життя — як пісня, що не віддзвенить. / Я в мальві знов для тебе буду жить”.

Виконавчий директор Ліги українських меценатів, голова координаційної ради Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика Михайло Слабошпицький, вітаючи переможців, нагадав присутнім про засновника конкурсу, видатного громадського діяча й мецената, великого українця з Канади Петра Яцика. “Мета конкурсу — піднесення престижу української мови серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. Нині цей масштабний національний проект має статус міжнародного конкурсу з української мови. У кожному турнірі, окрім школярів та студентів України, беруть участь представники понад двох десятків країн, зокрема Китаю, Фінляндії, Швеції, Австралії. В усіх областях уже відбулися подібні церемонії нагородження регіональних переможців. Хто стане переможцем серед школярів і студентів, ми дізнаємося у травні, коли оприлюднять їхні імена на церемонії загальнонаціонального фіналу конкурсу в Києві в театрі ім. І. Франка”.

Голова журі конкурсу — директор Інституту української мови НАНУ Павло Гриценко наголосив: “Українська мова — мова титульної нації, яка має давні традиції, яка ніколи не замикалася у межах кордонів. Приміром, була державною у Великому князівстві литовському… Закономірно, що нині наша мова крокує світом. Тому треба повірити в її велич і силу”.

Станіслав Бондаренко, поет, головний редактор газети “Літературна Україна” привітав дітей і розіграв подарунки від себе — книжечки під назвою “Стасворди із загадок”. Усім нам, вочевидь, знайомі сканворди, чайнворди — тобто скандинавські та китайські кросворди. А пан Станіслав ще в минулому тисячолітті започаткував новий жанр, що віднині вже можна назвати Стасвордами. Бо вони не схожі на жодні інші: замість таких собі звичних запитань маємо в цій книжечці цікаві загадки. Щоб заохотити дітей читати, він згадав слова Михайла Федотовича Слабошпицького: “Насправді, той, хто читає, керує в житті тим, хто дивиться телебачення. Тож любов до книги має починатися ще змалку”.

Олена Котусенко, головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки привітала дітей словами Великого Кобзаря: “Наша дума, наша пісня / Не вмре, не загине…/ От де, люде, наша слава, / Слава України! / Без золота, без каменю, / Без хитрої мови, / А голосна та правдива, Як Господа слово”.

Захід був сповнений живої творчості. Гостей та учасників конкурсу вітали чудовими піснями, запальними танцями, уривком з балету “Коньок Горбунок” і прозвучала п’єса П’єтро Фроссіні “Маріпозіта”.

Церемонія завершилася побажанням успіхів учасникам, “іменинники” отримали призи та шанс на перемогу в загальнонаціональному етапі Конкурсу Петра Яцика, закриття якого відбудеться 17 травня на сцені театру імені Івана Франка.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment