Відродити український Єрусалим

Надія КИР’ЯН

Тарас Шевченко 170 років тому відвідав Межигір’я, під враженням цієї подорожі написав поему “Чернець”. Представники громад Київщини, які переймаються відродженням Межигір’я як духовного центру України, “українського Єрусалиму”, відзначили цю дату.

Один з найактивніших популяризаторів цієї ідеї краєзнавець Геннадій Ніколаєнко з Нових Петрівець. З 2007 року він досліджує історію Межигір’я, проводить численні заходи, екскурсії, організовує поминальні служби за козацтвом і духовенством, похованим у Межигір’ї, могили яких сплюндрували прислужники попереднього президента. Щороку у травні на цій території відбувається мистецький фестиваль. Разом із художником Дмитром Пірклом вони за документами, світлинами відновили історичний вигляд цієї території у ХVІІ столітті. “Між чотирма горами стояв храм Преображення Господнього, храм Петра і Павла, там була Онуфріївська підземна печерна церква, трапезна святого Миколая і лікарня Святого Духа, а навпроти будинку Януковича стояла Георгіївська церква. Людей туди слід запрошувати як до українського Єрусалиму”, — розповідає Геннадій Ніколаєнко. Там і нині є знаменита Дзвонкова криниця, якій понад 1000 років, вода з неї має лікувальні властивості й зцілила не одну людину.

Межигірський СпасоПреображенський монастир був заснований 988 року. Археологічні матеріали свідчать про наявність у Межигір’ї щонайменше п’яти пам’яток археології — від трипільських часів до легендарного козацького монастиря. На жаль, пропозиції науковців, громадських активістів про створення на цій території заповідника, духовнокультурного центру досі не реалізовані.

Цього разу відзначити 170річчя перебування на території Межигір’я Тараса Шевченка прибули громадські активісти з Київщини та столиці. Хористи з міста Вишневого КиєвоСвятошинського району “Вишнівчаночка” та з Демидова Вишгородського району “Любисток”, виконали пісні на слова Тараса Шевченка, школярі з ПереяславаХмельницького, яких привезли волонтери, прочитали вірші Кобзаря. Виступили учасники Революції гідності, науковці, шанувальники Тарасового слова. Просвітянки — міський депутат з Вишневого Валентина Донець та депутат КиєвоСвятошинського району Тамара Бігун вручили Геннадієві Ніколаєнку Грамоту від ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка та подарунковий “Кобзар”, виданий у ВЦ “Просвіта”, і побажали, щоб його праця якнайшвидше досягла мети і Межигір’я стало духовним центром, з якого б почалося справжнє відродження України.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment