Вшанували батьків: Катерину Якимівну та Григорія Івановича Шевченків

Зоя РУЖИН,

керівник делегації, Почесна Громадянка с. Шевченкове (батьківщина Тараса Шевченка), заслужений працівник культури України, Берегиня Козацтва

 

Близько 20 років (9 березня щороку) вшановуємо пам’ять про Тараса Григоровича Шевченка та батьків Великого Кобзаря: матері — Катерини Якимівни Шевченко (Бойко) та батька Григорія Івановича Шевченка в с. Шевченкове на Черкащині. 9 березня цього року видалося сонячним і теплим, Шевченківський край зустрів нас гостинно. До поїздки готувалися. За підтримки отамана УРК Вінницької області Василя Вовченка, який підготував каркас, а ще з осені допоміг заготувати колоски пшениці, власноруч виготовила вінок. Із духмяним короваєм на вишитому рушникові від делегації киян вітала присутніх на мітингу співачка і композитор Людмила СалютаЯщенко. Наша поїздка стала можливою за підтримки голови МГО “Федерація жінок за мир в усьому світі”, члена Національної ради жінок України Тетяни Коцеби. Урочистості відбувалися в Шевченківському краї за участю міністра культури В’ячеслава Кириленка, керівництва Черкаської області, Звенигородського району та громади с. Шевченкове на чолі з головою села Сергієм Смальком. До складу делегації киян увійшли: Тетяна Коцеба, народний артист України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, бандурист Василь Нечепа, віцепрезидент Африканської ради в Україні Діалло Ісса Садіо з донькою Діаною, Людмила СалютаЯщенко, Людмила Грабовенко з колекцією хусток “Мамина хустка — оберіг України”.

Сповнений державотворчим змістом був виступ міністра культури В’ячеслава Кириленка та інших представників влади. Звучали пісенні твори та пророчі Кобзареві вірші. Присутність Діалло Ісса Садіо та Діани засвідчила про велику пошану в світі до Тараса Шевченка, творчий спадок якого люблять і вивчають у багатьох країнах світу. Діана декламувала вірші з “Кобзаря”. Як відомо, Тарасу Шевченку зведено 1200 пам’ятників. Із високим піднесенням пролунав виступ Василя Нечепи. Відбулася прем’єра пісні (музика і виконання Людмили СалютиЯщенко, слова Зої Ружин) “Ой, Тарасе, зоря сходить…” з нової збірки Людмили Салюти “Із криниці Родоводу”. Після мітингу поклали квіти на могилу батька — Григорія Івановича Шевченка, а біля могили матері Катерини Якимівни Шевченко (Бойко) відбувся мітинг пам’яті… Затишком і родинним спокоєм зустрічав гостей меморіальний комплекс “Батьківщина Тараса Шевченка”. З промовами виступили працівники музею, представники делегації. Василь Нечепа виконав православні молитви: “Тебе в піснях славимо”, “Ти плачеш, Господи” та пісню на музику Івана Зажитька на слова Дмитра Павличка “Батьку наш, Тарасе всемогущий”.

Присутні переломили запашний коровай за вічну пам’ять і царство небесне Великому Кобзареві. В музеї відбулося відкриття виставки, з якою змістовно ознайомила в. о. директора музею Людмила Шевченко. Зробили запис у книзі відгуків. Видатний іконописець Олександр Охапкін подарував музею картину “Материнство”. З Людмилою Шевченко домовилися про виставку іконописних картин (хатня ікона) художника в травні цього року.

А тим часом на нас очікували учні Шевченківської школи на чолі зі знаним педагогоморганізатором Валентиною Нечитайло. Творчу зустріч, присвячену Шевченківським дням у школі, розпочали молитвою отця Богдана та промовою голови сільської ради Сергія Смалька. Особливе піднесення в залі панувало під час патріотичного виступу Василя Нечепи.

У коридорі презентували виставку хусток Людмили Грабовенко “Мамина хустка — оберіг України”. Мисткиня розповіла історії хусток, кожна з яких є свідком незвичайних подій. Також Людмила Іванівна спільно з Тетяною Коцебою та працівниками журналу “Справи сімейні” ініціювали відкриття літературної студії імені Тараса Шевченка на базі цієї школи. В бібліотеку передали добірку періодичних видань журналу “Справи сімейні”. У виконанні Валентини Войцехівської пролунали поезії на слова Тараса Шевченка. А Людмила СалютаЯщенко заспівала пісню “Тополя” на слова шевченківської подвижниці.

До нових зустрічей, батьківщино Тараса Шевченка.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment