І зазеленіє Тарасів сад

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автора

P1012426Україна готується відзначити 155-річчя повернення Кобзаря на рідну землю. А народний артист України, лауреат Шевченківської премії Василь Нечепа днями провів кілька заходів, присвячених цій знаковій події в Українському коледжі ім. В. Сухомлинського (м. Київ).

Митець недаремно обрав цей навчальний заклад, адже у ліцеї створено інформаційно-бібліотечний центр, музей Василя Сухомлинського, світлиці Дмитра Луценка та Василя Швеця, духовно-естетичний центр, зимовий сад, центр раннього розвитку дитини “Зернятко”, театр-студія “Мрія”, художня студія “Обрій” тощо. Щомісяця виходить шкільна газета “Суцвіття”. “Саме духовність допомагає кожній людині віднайти унікальний сенс життя, ще раз утвердити її неповторність. Таке розуміння духовності сприяє формуванню свідомої, вільної особистості, здатної взяти на себе відповідальність не лише за власне майбутнє, а й своєї країни, саме у такий спосіб реалізувати свої творчі та особисті здібності”, – впевнена директор коледжу, заслужений працівник освіти України Віра Хайруліна.

Того дня Василь Нечепа провів для учнів першого та другого класів урок “Уклін тобі, Тарасе”. “Щоб бути щасливою людиною, потрібно любити свою землю так, як любив її Тарас, жити в злагоді та любові. А Шевченко — це батько для кожного українця”, — такими словами звернувся пан Василь до школярів. Також митець розповів дітям про кобзарів, козаків, чумаків, про те, яке важливе значення мають рідна мова та національні традиції в житті народу.

В. Нечепа виконав кілька народних дум, разом зі своїм внуком Михайлом і хлопцями з початкових класів — широковідому пісню “Ой у лузі червона калина”, а на закінчення незвичайного уроку разом з усіма його учасниками — Гімн України. Цей урок залишить слід у серцях багатьох школярів. Більшість із них не приховували своїх емоцій.

Також у коледжі посадили Шевченків сад. До цього заходу долучилися Національний ботанічний сад ім. Миколи Гришка, Державний інститут садівництва та ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка. А Василь Нечепа привіз близько п’ятдесяти саджанців, які виростив у Носівському козацькому центрі. Пан Василь — нащадок українського гетьмана Северина Наливайка, а козацький центр міститься в садибі батька Северина — Луки Тишковича. За десять років тут виріс справжній дендропарк. Василь Нечепа вже посадив кілька садів по всій Україні. Раніше добру справу він робив разом із уже покійним академіком Михайлом Курдюком.

Василь Нечепа разом зі своїми онуками Михайлом і Одаркою, учнями четвертого та одинадцятого класів коледжу, того дня висаджували саджанці Тарасової верби, приорської вишні, горобинника, акації, кількох видів калини, жовтої форзиції, півонії та інших дерев і кущів. Більшість учнів того дня вперше у своєму житті садили дерева.

А коли вся Україна відзначатиме 155-річчя перепоховання Шевченка, на стіні коледжу має з’явитися меморіальна дошка, виготовлена скульптором Михайлом Беленем.

“Закликаю інші навчальні заклади, всіх небайдужих українців долучитися до цієї акції. Чим більше ми посадимо дерев, тим красивішою буде наша країна”, — зазначив Василь Нечепа. А директор Українського коледжу ім. В. Сухомлинського Віра Хайруліна запевнила, що учні та педагоги доглядатимуть за саджанцями і вже зовсім скоро у навчальному закладі зазеленіє молодий Шевченків сад.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment