Пошуки власного стилю

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото автора

 

Нещодавно у Музеї гетьманства серію робіт “Абетка стилю” представила молода художниця Наталія Мощенко.

Наталія народилася у Києві. Закінчила Київський державний інститут декоративноприкладного мистецтва імені Бойчука. Проте виявила себе як художниця значно пізніше. Сталося це три роки тому, коли разом із чоловіком переїхала до Житомира.

“У своїх потужних обіймах мене змалку тішив і навчав славетний Київ. Його подих був настільки ритмічний і швидкий, що я ледве встигала охопити найцікавіше. Й лише тоді, коли ми оселилися у тихому й спокійному містечку неподалік від столиці, нарешті зупинилася, замріялась і почала прислухатися до свого серця. Почула, як там грілось і чекало на свій час маленьке зернятко, яке називають творчістю”, – розповіла пані Наталя.

А почалося все з ворони. Якось Наталія побачила цього чорного птаха і була вражена, настільки яскравим він є на тлі червоного та жовтого листя. Так з’явилася перша картина “Ворона у шапці”. А вже незабаром усі охочі могли побачити цю незвичну художню роботу в соціальних мережах. Картина зацікавила працівників Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва. Вони запропонували провести персональну виставку. Ця пропозиція надихнула на творчість. Протягом трьох місяців створила більше двох десятків робіт. Виставку прихильно зустріли житомирці. Окрилена першим успіхом художниця вирішила представити свою творчість у Києві.

Виставка “Абетка стилю” складається з 26 художніх робіт: 22 акварельні та 4 графічні, які виконані змішаною технікою (акварельний папір, акварельні фарби, чорнило, акрил). А називається виставка так, тому що художниця перебуває в пошуку свого власного стилю. Вона його назвала Графері, що у перекладі з англійської означає легка, весела графіка.

В усіх її роботах присутній чорний колір. Завдяки цьому інші кольори стають яскравішими. Тема материнства одна з провідних у творчості Наталії Мощенко. Саме цій темі присвячені роботи “Мама Му”, “Мамині тюльпани”, “Двійнята”. У роботі “Метелики Данаіда монарх” художниця зобразила свої страхи, проте зробила це з гумором.

На картинах “Крилатий звір”, “Сніданок на річці”, “Сонячний кит”, “Летюче слоненя” зображені незвичайні звірі. Напевне, на ці роботи художниці мала вплив творчість Марії Примаченко. Також на виставці представлено останні акварелі Наталії “Соняшники” та “Осінні ворони”.

Житомирська художниця має чимало творчих планів. Зокрема хоче показати свої роботи у країнах Західної Європи.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment