Лік на весь вік

Іван ПРОСЯНИК,

зелейник

 

Продовження.

Поч. у ч. 2—5, 9—12 за 2016 р.

 

Жито

Тато перед тим, як краяти хліб, освячували його шестиріжницею “Ж”, — заряджаючи поживу Вишньою силою. Потроюючи його цілющість. Що хліб — неперевершені ліки — дивувало мене малого. Проте це так і є.

Бронхіальна астма. Тато радили в росяний ранок наструшувати в широкогорлий дзбанок склянку житнього пилку. Залити 0,5 л міцної горілки. Настояти 18 днів у темному місці. Вживати по ст. л. тричі на день до їжі, нічим не запиваючи. Місяць. 15денна перерва. І повтор. Для повного одужання потрібно 3 літри знадіб’я.

Або ж нажати дозрілого з колосом жита. Десь із двісті грам соломи залити в дволітрівці крутим окропом. На гарячій плиті, але щоб не кипіло, з 15 хв. настояти. Накритися. Влити дві ст. л. медичного спирту, корінчик валеріани й дихати. Перед сном 20 хв. Тоді теплу солому кладуть видужуючому на груди. Втепляється. З годину.18 днів.

Задавнена застуда. Зелене жито з корінням висушити на горищі. Склянку подрібненого ж. заливають двома літрами молока. Довести до кипіння й млоїти 5 хв. Пити гарячим із медом, ковтками. Бажано додавати козячий лій.

Задавнений кашель. По дві ст. л. ж. борошна, олії, меду, гірчиці. Зробити млинець. Підігріти. На марлю й на груди. На ніч. Плівка, хустина.

Мозолі, кісточкинарости. Житню м’якушку з липовим медом. Ноги розпарити. Накласти. Закріпити клейпучкою. Через два дні знімають. 4 рази поспіль. Мозоль видаляють. ІІ. Свіжа живиця на три дні.

Поганий ріст волосся. Тато радили на світанку, коли цвіте жито, нажати, запарити в каструлі. Мити голову з яйцем. Ходити в полотнині, поки не висохне.

Малокрів’я. Кілограм ж. залити молоком, щоб покрило. Млоїти 3 год. Відцідити. Просушити. Злегка підсмажити. По ст. л. тричі на день.

Простатит. Проростити ж., можна й пшеницю. Щоранку й щовечора вживати по дві ст. л. Старанно пережовуючи й висмоктуючи до 10 хв. з медом. Місяць. Тиждень перерва. Й повтор.

Рани. Пережувати ж. хліб, добре посолити й прикладати.

Проросле житопшениця особливо бажане навесні, коли тіло ослаблене за зиму. В ньому у 18 разів більше енергії, ніж у будьякій їжі. Воно відновлює життєдіяльність усіх вузлів тіла. Омолоджує клітини. Чистить судини, виводить отрути. Зміцнює серцевосудинну мережу. Зупиняє старість. Ось вам і житечкопшениця.

 

Заяча крівця

Народні назви: журавель, іванкров, ласкавець, кривавець, стокрів, звіробій. А загалом звіробій — татарське джерабай, має понад 50 самоназв. Тато наголошували: “Як без води не можна замісити тісто, так без крівці — зготувати добрих ліків!”, цим самим підкреслюючи потужність рослини. Подібно діє лише лакриця — солодець голий.

Аденома передміхурової залози (простатит). Заяча крівця, хвощ польовий, моріжок, верес, іванчай, лист ліщини, берези, парило, в рівних частинах. 1 ст. л. на 300 мл окропу. Настояти вкутаним до охолодження. Денна частка. До їжі.

Алергія. Квіти крівці на горілці 1:1. Три тижні в темряві. Вживати по ч. л. двічі на день до їжі. II. 5 г ряски (1,5 ст. л. І ч. л. меду) качати кульки. По дві кульки за 30 хв. перед їжею. Два тижні. Проходить навіть задавнена недуж.

Виразка шлунка. Ст. л. квітів крівці, дві ч. л. квітів нагідок, 1 ч. л. трави чистотілу. Дві склянки соняшникової олії. Кип’ятити 3 хв. Настояти до охолодження вкутаним. Відцідити. По ст. л. тричі на день за 15 хв. до їжі 18 днів.

Головний біль. У рівних частинах крівця і первоцвіт весняний Ст. л. на скл. окропу. Настояти вкутаним. Денна частка. Втретє пити перед сном.

Забої, навіть давні, що болять. Прикладати на ніч полотнинку, просочену в міцному наварі крівці. Утепляти. Або ж соляний компрес 1:10.

Інфаркт, ішемічна недуга. 100 г свіжих квіток крівці, два літри води. Кип’ятити 10 хв. на сл. вогні. Настояти годину. Додати двісті грам меду. По третині скл. тричі на день. Проте тато радили саме настояти ніч у печі. Виявляється, оздоровча речовина новоіманин при кип’ятінні руйнується.

Геморой. Ст. л. насіння крівці на 500 мл окропу. Млоїти 10 хв. Гарячі ванночки.

Нервові розлади. Вся рослина з квітом і коренем. 1:3 60 % спирт. Наст. 3 тижні. Вживати по 40 крапель двічі на день. Під голову класти подушечку з шишок хмелю.

Опіки. Свіжозірваний по росі цвіт крівці заливають, по плечата, соняшниковою олією. Накривають полотнинкою. Наст. 4 тижні в темному теплому місці. Якщо зразу ж змастили, не буде навіть пухирців.

Ендометріоз. По чайній ложці крівці, нагідок, рум’янку, деревію, глухої кропиви 3 ч. л. кори крушини. на 0,5 л окропу. На слабкому вогні 30 хв. Настояти. Розділити на дві частини. Пити вранці і ввечері за 15 хв. до їжі. Два місяці. 10 днів перерва і повторити. Увага! Можливе послаблення кишківника, але це згодом минає.

Цукриця (діабет). Листя чорниці, крівця, рум’янок, стулки квасолі білої, хвощ польовий. В напар додають 10 крапель настоянки аптечної елеутерококу 3:1:1:1:1. Дві ст. л. збору на 0,5 л окропу. Настояти вкутаним. Пити як чай.

У малих часточках крівця посилює чоловічу злюбну силу. Недарма цю рослину зараховують до зіль кола бога Ярила. Поряд із материнкою має потужну захисну енергетику. Якщо дівчина всю ніч танцювала біля Огнищакупайла у крівцевому вінку — їй цілий рік нічого боятися недуг і зурочень. Вінок не палили, а вішали на покуті. Хлопцеві такий вінок дарував силу: і в руки, і в ноги і ще кудись трохи. Крівцевий цвіт клали у взуття перед далекою дорогою. У волхвівлічців вона завжди була у великій шані, адже зупиняла кров. А по виснажливих війнах вони радили жінкам пити крівцю й шавлію для примноження люду.

Увага! Крівцю категорично забороняється вживати недужим на атеросклероз, адже вона звужує судини, підвищує артеріальний тиск.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment