«Обніміться ж, брати мої…»

Зоя РУЖИН,

керівник акції “Обніміться ж, брати мої…”, член НРЖУ та Правління МГО “Земляцтво Придніпров’я”, керівник “Мистецького спецназу”, Берегиня Козацтва

DSC_4756У Каневі відбулася акція “Обніміться ж, брати мої…”, яку розпочато тут із 7-ї річниці Незалежності України.

Із вінком-оберегом (колос­ся для якого заготували отаман УРК Василь Вовченко та Берегиня УРК Валентина Войцехівська), запашним короваєм на вишитому рушникові, колекцією хусток “Мамина хустка оберіг України” та “Рушником національної єдності України” до міста Канева на Тарасову гору вклонитися Тарасу Шевченку вирушила делегація киян. Поїздка стала можливою за підтримки директора Київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою” Василя Петровича. Заступник директора з виховної роботи Лада Волошкова благословила делегацію на успішну поїздку. Учні навчального закладу традиційно беруть участь у просвітницьких подіях.

Під Чернечою горою нас зустріли працівники музею, місцевої преси, а також діти з учителями. Єдиною родиною підіймалися до Великого Кобзаря. Курсанти несли державний стяг України та навчального закладу. Спільно з генеральним директором Національного заповідника Мар’яном Піняком розпочали мітинг пам’яті. Учні коледжу Марія Забельська, Максим Мельник та Поліна Джус прочитали вірші Шевченка, потужно лунало безсмертне слово Кобзаря у виконанні Михайла Орлюка. У заході взяв участь колектив “Козацькі джерела” з Макарівського БК під керівництвом Олександра Сніжка. У залах музею на нас чекала цікава пізнавальна екскурсія. Дуже сподобалась настінна композиція, до якої увійшли бандури та широкі козацькі пояси. А також експозиція скарбничок із землею, якими представлено акцію (підтриману Асоціацією Земляцтв областей України, зареєстрованих у м. Києві) “Обніміться ж, брати мої…”.

Потім на нас очікували учні Канівської гімназії № 2 імені Івана Франка на чолі з директором Юлією Якубовою, де відбулася зустріч. Члени Національної ради жінок України розповіли, що втілюють ідею, закладену Галиною Яблонською “Шевченко єднає народи”. Саме в цей час голова НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська в Америці провадить подвижницьку діяльність серед світової діаспори, а Тетяна Тарасова щойно повернулася із тижня української культури та IV міжнародного фестивалю “Тарасове колосся”, який відбувався у королівстві Іспанії (місто Барселона).

Учні гімназії також підготували мистецьку програму.

Журналіст із м. Канева Володимир Олексюк склав літопис цих подій.

Поверталися до Києва з відчуттям родинного тепла, яке подарували нам наші добрі, давні друзі — канівці. До нової зустрічі, Каневе!

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment