По той бік сокровенного Мирослава Ясінського

Віта БОЙЧУК

Ясiнс_кий4Персональна виставка талановитого коломийського маляра, члена Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженого художника України, ілюстратора, викладача Мирослава Ясінського під назвою “Сокровенне” урочисто відкрилася в Музеї писанкового розпису.

Щоп’ять років митець традиційно підтверджує свої творчі здобутки виставкою власних робіт. Цьогорічний показ живописного доробку Мирослава Ясінського знаменує ще й перехід його вагомого життєвого рубежу — 60-річчя, яке він святкував 14 лютого. Тож гості вернісажу відзначали не тільки яскравий талант ювіляра, а й притаманну йому мистецьку зрілість.

Єпископ Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Василь Івасюк відзначив глибоку духовність художника, яка надає більшості його полотен релігійного змісту. На заглибленості художника в народну мистецьку традицію та особистому внеску в її збереження наголосив Володимир Федорак, начальник управління культури, національностей і релігій Івано-Франківської ОДА.

Начальник відділу культури Коломийської міськради Уляна Мандрусяк зазначила, що ювіляр ніколи не шкодує свого часу для рідного міста, доля якого йому болить. Тому художник дбає і про зростаюче покоління коломиян, ділячись своїми знаннями та мистецьким досвідом як викладач образотворчого відділення Коломийського педагогічного коледжу, за що в день уродин йому дякували директор цього навчального закладу Валерій Ковтун і директор Коломийського інституту Юрій Плекан, голова Коломийського МРТ “Просвіта” Василь Глаголюк.

Генеральний директор Націо­нального музею Ярослава Ткачук розповіла присутнім про плідну співпрацю установи з художником, зокрема про його вагому участь у створенні експозицій музею писанкового розпису у церкві Благовіщення (1987 р.) та в сучасному приміщенні музею, спорудженому 2000 року.

На своїй виставці художник представив уже відомі живописні полотна, левкас на дереві, і нові твори, виконані у тільки йому притаманному стилі.

Аналізуючи власну творчість, художник зізнається, що ще під час навчання на четвертому курсі у Львівському інституті (тепер Львівська академія мистецтв) зрозумів, що йому замало реалістичних художніх засобів. Молодий митець обрав шлях перебільшення, художньої трансформації, щоб висловити своє, сокровенне. Його творчий стиль розвивався від неореалізму до постмодернізму. Митець відомий модерністською стилізацією традиційної гуцульської спадщини та своїми сакральними, хоча й не канонічними, полотнами. А ще Мирослав Ясінський має сокровенну мрію — намалювати церковний іконостас у власному стилі.

Біографічна довідка. Мирослав Ясінський народився 14 лютого 1956 року в селі Ковалівці на Коломийщині. Закінчив Ковалівську СШ (1971), відділення обробки дерева Косівського технікуму народних художніх промислів (1975). Служив у війську (1975—77), навчався у Львівському державному інституті прикладного декоративного мистецтва (1977—82). У Коломиї — художник художньо-оформлювального комбінату Міністерства культури (1982—88), художник-монументаліст Художнього фонду СРСР (з 1988). Він член Спілки художників України та Спілки народних майстрів України (з 1984). М. Ясінський учасник Міжнародних виставок в Австралії, Італії, Канаді (з 1991). Його твори є у приватних колекціях США, Австралії, Італії, Німеччини, Канади. Персональні виставки митця відбулися в Коломиї, Києві, Івано-Франківську, Запоріжжі, Бад-Лаєрі, Берліні. Художник має доробки в іконах на склі, живописі, різьбі по дереву. Його знані картини “Передчуття прийдешнього”, “Віщий сон”, “Без назви з птахом”, “Вершник”, “За золотим порогом”, “Крізь ніч”, диптих “Мій стомлений ангел”. Він також ілюстратор книжок Івана Малковича та Ірини Ярошенко.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment