Родина — це вся Україна!

Т. ШЕРСТЮК,

викладачметодист Балаклійської ДМШ, керівник народного гурту народної пісні “Весела Слобода”, автор і ведуча проекту “Роде наш красний!”

У нашій родині всі співали. Пам’ятаю могутній голос діда, милозвучний дует мами й тітки, співучий родинний ансамбль на подвір’ї в дідуся, запальні татові пісні під баян. І хоча в сім’ї не було професійних музикантів, та музика й пісня, весела й журлива, завжди була супутницею нашої родини, утіхою й розрадою.

Напевне, багатюща музикальна спадковість сприяла тому, щоб у родині з’явився перший професійний музикант. І доля обрала мене. А далі цією стежиною пішли мої сини, що успадкували вокальні здібності від прадіда. Вони стали професійними співаками.

У різні часи нашу співучу сім’ю неодноразово запрошували на фестивалі та конкурси родинної творчості. І ми завжди були серед переможців. Особливо запам’ятався фінал Всеукраїнського конкурсу “Родинні скарби України”, коли в Києві, на сцені Українського дому, ми отримали головний приз із рук голови журі — народної артистки України Ніни Матвієнко.

Працюючи з юними обдарованнями в музичній школі, я щоразу переконувалася, що в родині кожної талановитої дитини хтось співав чи грав на музичних інструментах. Так і виникло бажання створити проект свята родинної творчості “Роде наш красний!” Мета заходу — не лише виявлення талановитих родин, а й зміцнення їх за допомогою мистецтва. Бо коли родина готується до виступу, вона неодмінно збирається вдома на репетиції: поспівати, пограти на музичних інструментах. А пісні чи музичні твори, які передаються з покоління в покоління, згодом стають сімейною реліквією.

Цьогоріч уже втретє на сцені Балаклійської музичної школи відбувся парад талановитих родин. Своєрідний родинний гімн М. Лисенка “Де згода в сімействі” у виконанні хору народної пісні “Зорецвіт” став початком свята. А чарівна мелодія української народної пісні “Роде наш красний” у виконанні лауреата міжнародних конкурсів Тамари Бондаренко стала епіграфом заходу. Присутні в залі захоплено спостерігали за виступами творчих сімей. Своє мистецтво нам дарували домристка Олена Лимарова з маленькою співучою донечкою Веронікою, натхненно співали Оксана Окомельченко з донькою Валерією, Світлана Коптєва з донькою Анною, Лілія Таранова з донькою Валерією. А Ельянора Тимошенко з донькою Євангеліною зіграли дуетом на віолончелях. Уже вдруге ми милувались молодою, творчою, вродливою родиною Білців: мами Ірини, тата Антона та донечки Марійки, які не лише чудово співали, а й прекрасно акомпанували собі на фортепіано, гітарі та скрипці. У глядачів навертались на очі сльози, коли зворушливо співали пісні про матусю Ірина Тимошенкова з молодшим братом Максимом, Галина Тимченко з чотирирічною сестричкою Веронікою. А Марійка й Кіра Сисіни присвятили свій виступ бабусі. Викликав захоплення інструментальний дует Котлярів, у якому Давиду, що грав на балалайці, акомпанувала на фортепіано сестра Ліля. Варто зазначити, що в родині Котлярів дев’ятеро дітей, і майже кожен із них володіє якимось музичним інструментом. Гаряче аплодували глядачі родинному тріо сестер Лісових: одинадцятирічній Валерії, восьмирічній Ельвірі та п’ятирічній Ауріці, які люблять співати українські народні пісні. Посправжньому професійно виконав пісню про дружбу родинний ансамбль рідних і двоюрідних сестричок: Кристини і Таї Винників, Станіслави та Стефанії Лук’янових, Даші Сіромолот і Руслани Кульші. А як же можна було втриматись від оплесків, коли на сцену вийшла красива й інтелігентна співуча родина Тахтаулових: тато Сергій, мама Оксана, донечки Діана й Аліса та синочки Марк і Тимофій!

Майже всі виконавці — учні або випускники нашої музичної школи.

Увінчалося свято виступом родинного дуету лауреатів міжнародних конкурсів братів Андрія та В’ячеслава Шерстюків. Усі чекали на їхній виступ, бо хлопців люблять у районі.

До речі, В’ячеслав не лише охоче бере участь у цьому заході, а й підтримує його матеріально. В’ячеслав Шерстюк як директор благодійного фонду “Сонце в долонях” виступає головним спонсором родинного свята. Тож усі талановиті родини отримали подяки, сувеніри та подарунки від спонсорів, серед яких патріот України, голова Балаклійської громадської організації інвалідів та багатодітних родин Володимир Вечерін.

Несподіваним і приємним був візит на цей захід наших захисників — бійців ЗСУ. Вони прийшли з квітами і цукерками для дітей. Перебуваючи в залі, дехто з них, розчулившись, витирав сльози, згадуючи своїх рідних. “Ми вже давно не були вдома, дуже скучили за своїми родинами, дружинами, діточками, — сказав один із воїнів. — Та сьогодні на цьому концерті ми відчули таке тепло, немов знову побували вдома”. І ми всі розуміємо, що саме родина — це те, заради чого живемо, за що треба боротись і що треба оберігати й захищати.

Завершився захід, за традицією, піснею “Музика рідного дому”, яка вже стала символом родинного свята.

А я дякую всім талановитим сім’ям за участь у цьому прекрасному концерті, а також тим, хто підтримав творчість талановитих родин.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment