Друге народження театру

Едуард ОВЧАРЕНКО

Фото з мережі Інтернет

У рамках культурно-мистецької акції “Нескорена Луганщина” в столиці України відбулися гастролі Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру.

Офіційне відновлення діяльності театру на українських теренах у місті Сєверодонецьку датується груднем 2014 року. Але фактичний відлік діяльності оновленого театру починається торік у жовтні, коли колектив очолив молодий директор Сергій Дорофєєв і до нього повернулися головний режисер Володимир Московченко та художниця Ірина Лубська.

Нині у репертуарі театру трагікомедія “Наша кухня” за п’єсою Асі Котляр, музична вистава “Наталка Полтавка” за І. Котляревським на музику М. Лисенка, французька комедія “Обережно, жінки” за А. Курейчиком, новорічно-різдвяна казка “Подарунок Святого Миколая” В. Золотоверхої. У творчих планах — постановка драматичної поеми “Блакитна троянда” Лесі Українки, казки для дітей “Золоте курча” В. Орлова, драми М. Кропивницького “Дай серцю волю, заведе в неволю”, музичної комедії Д. Псафаса “Потрібен брехун” і притчі Т. Джюдженоглу “Лавина”. А наразі київський глядач мав можливість переглянути вистави луганців “За двома зайцями” М. Старицького та “Маклена Ґраса” М. Куліша.

“Люди, які зараз працюють у Луганській області, справжні подвижники, вони творять високе мистецтво і сміливо йдуть на сцену. Рівень їхньої майстерності такий, що вони мають виступати і в Україні, і в світі”, — наголосив під час відкриття гастролей віце-прем’єр-міністр, міністр культури України В’ячеслав Кириленко. А голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука впевнений, що ми всією громадою докладемо зусиль, аби ті перлини культурної спадщини, які є на Луганщині, належали не лише їй, а й усій Україні.

“За двома зайцями” — моя перша режисерська робота. Здійснити цю постановку мені запропонувало керівництво театру, адже український глядач сьогодні потребує саме таких веселих і повчальних спектаклів. Нічого не змінюючи в сюжеті, я прагнув здійснити своє оригінальне прочитання твору”, — розповів режисер та актор театру Євген Мерзляков.

Вистава “За двома зайцями” в трактуванні луганців — смілива фантазія на тему п’єси М. Старицького. А сучасна музика, насичені пластикою акторські роботи, яскраві номери балету допомагають глядачам поринути у захопливу театральну гру. Якщо роль Прокопа Сірка виконує досвідчений актор, заслужений артист України Сергій Козир, то інших персонажів грають молоді виконавці: Наталя Карчкова, Анастасія Адначева-Пономаренко, Денис Пономаренко, Анастасія Леміш та інші.

Тепло зустріла столиця і трагіфарс “Маклена Ґраса”. Як зізнався режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв України Володимир Московченко, він уже давно мріяв здійснити сценічне прочитання цього твору. Робота над постановкою розпочалася два роки тому. Однак через трагічні події її довелося припинити. Але пан Володимир не облишив свого задуму і втілив його вже у Сєверодонецьку.

Основа для написання Миколою Кулішем соціально-психологічної драми “Маклена Ґраса” — повідомлення однієї з польських газет про арешт збанкрутілого капіталіста. Маючи страхові внески, що їх посмертно може отримати родина, останній найняв за 500 злотих безробітного, щоб той його убив. Ситуація і характери, переосмислені драматургом у п’єсі, дають можливість постановнику по-своєму трактувати час і місце подій.

Нові гастролі засвідчили, що на Луганщині сьогодні активно розвивається українська культура, а люди тягнуться до рідного слова.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment