Фестиваль «Французька весна» знову в Україні

Ганна ОБОРСЬКА

Тринадцятий рік поспіль Посольство Франції в Україні, Французький інститут в Україні та мережа “Альянс франсез” в Україні представляють фестиваль, сповнений наснаги, розваг, натхнення для роздумів та нових ідей. Найбільші міста України житимуть у квітні у ритмі “Французької весни” та її різноманітної і насиченої програми подій.

“Французька весна 2016” розпочалася 2 квітня світловою проекцією “Анукі у пошуках Весни” на Європейській площі столиці, де дорослі та діти побачили світлову проекцію про кумедних персонажів Анукі, що пустилися на пошуки весни, минаючи усі пори року.

Задаючи тему подорожі порами року, яку здійснюють світлові герої, організатори підхоплюють її і пропонують глядачам подорожувати з одного мистецького жанру до іншого, відкриваючи нові обрії французького мистецтва. Вистава-пантоміма, під час якої не нудьгуватимуть ні дорослі, ні діти “БлаБлаБла”, запрошує глядачів у Києві — 17 квітня, Львові — 20 квітня, у Запоріжжі — 25 квітня. А прогресивний концерт репу та класичної музики від гурту “Rapsodie” відбудеться 12 квітня у Києві, 16 квітня у Львові, 10 квітня у Запоріжжі. Містами України з 15 до 29 квітня будуть представлені новинки французького кінематографа на “Фестивалі допрем’єрних показів”, цікаві глядачеві будуть і “Три шедеври Жака Одіара”, і незмінні “Довгі ночі короткого метра”, які вже можна сміливо називати класикою “Французької весни”.

Хочеться відзначити й розмаїття ілюстрації французької та української молоді у візуальних проектах на цьогорічному фестивалі. Це, зокрема, виставка “Ілюстарт”, яка відбудеться з 9 до 30 квітня у столичній галереї “SkyArtGallary”. А 21 квітня о 18.00 у Львові в рамках фестивалю театр Марії Заньковецької запрошує на Благодійний Арт Проект — “Оскар і рожева пані”, це реалізація проекту Івано-Франківського академічного театру ім. Івана Франка. Грандіозний концерт “Віват, Оффенбах!” за участю диригента Філіппа Уї відбудеться у Київському національному театрі оперети 22 квітня.

Літературна програма цього року пропонує зустріч із письменницею Галею Акерман з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи. Письменниця протягом 20 років досліджує архіви та місцевість Чорнобиля, її перу належать книги “Мовчання Чорнобиля” (2006) та “Чорнобиль, повернення до катастрофи” (2007). Захід відбудеться 7 квітня о 19.00 у Київському будинку книги.

Численні цікаві зустрічі з письменниками, видавцями, фотографами, відкриття виставок і багато інших цікавинок у програмі цьогорічної “Французької весни” в Україні. Подорож у мистецтво триватиме протягом місяця і вкотре відкриє перед публікою нові грані сучасної французької культури та її діалогу з українською культурою.

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment