Лік на весь вік

Іван ПРОСЯНИК,

зелейник

 

Продовження.

Поч. у ч. 2—5, 9—13 за 2016 р.

 

Златоцвіт

Академік Г. К. Смик наводить аж 84 назви златоцвітучистотілу. Бабуся Онися кликали це зело прадавнім іменем — оксамець. Тому як глибокоотруйну образу сприймаю оте: чистотєл, душіца, матьмачєха, дєв’ясіл, пустирнік, акопнік і прочає назвиагресори, що в’їлися в наше здорове українське тіло іржею. Це синдром дикуна — замість споконвічних українських назв, які розкривають суть рослини, послуговуватися іменамипаразитами. Але ми про златоцвіт. Ну — при забоях, подряпинах, ціпках, заїдах — це все відомо ще з нашої пастушої практики. А вже далі, далі — це й справді варта золота рослина. Від головного болю, грудної жаби, звуження жовчних протоків, каменів жовчного та сечового міхурців, від водянки живота, гастриту, подагри, ревматизму, захворювань підшлункової залози, геморою, парші, новоутворень. Має потужні заспокійливі властивості. А з латини — дарунок сонця. Перегук з українською — очевидний.

Аденома передміхурової залози. Зрізати верхню частину рослини з квітами. Перемолоти на м’ясорубці. Відтиснути сік. Додати горілки (60 % спирт 1:1). У перший день за 20 хв. до їжі на третину склянки перевареної води додають 1 краплю соку рослини. Другого дня — дві. І так до тридцяти. Далі від 30 крапель, — зменшуючи щодень по одній краплі, спуститися до однієї краплі. Зробити УЗД. За необхідності повторити. II. 1 ст. л. підмору бджіл на склянку окропу. Млоїти на слабкому вогні годину. Пити по одній столовій ложці вранці натщесерце. Ввечері — перед сном.

Зміцнення захисних сил і тіла. Чистотіловий квас. Склянку кореня златоцвіту (трамбують товкачкою). Чистий, просушений. Перекладають у марлечку з камінчиком чи срібною річчю, щоб потонуло. Три літри сироватки з домашнього молока, в якій розчинено 3 ст. л. меду. Настоювати місяць під полотнинкою при кімнатній температурі, у затемненому місці. Якщо зверху утворюється плівка — зніміть її. Вживати по 40 мл двічі на день. Натще й перед сном.

Примітка. Якщо нудитиме, перечекайте деньдва і зменшіть частку до 30 мл. Отже, випили все. В стару закваску заливаєте нову сироватку і дві ст. л. меду. Настояти два тижні. П’єте по 40 крапель.

Випили. Знову заливаєте й розчиняєте 1 ст. л меду. Настоюєте тиждень. І знову по 40 крапель двічі на день. Робити раз на два роки. Цей квас омолоджує, чистить судини, печінку, все тіло, кров. Ставить міцні заслони онкології.

Панкреатит. У рівних частинах златоцвіт, зерно анісу, звіробій, фіалка триколірна, моріжок, корінь кульбаби, кукурудзяні чубки. 3 ст. л. на 600 мл гарячої води. Довести до кипіння й млоїти 30 хв. Настояти півгодини. По 1 ст. л. тричі на день за 30 хв. до їжі.

Поліартрит, болячки на п’ятах. Тато радили законсервованим горілкою соком рослини 1:1, по парінню, змащувати на ніч хворі місця. Утепляти на ніч.

Цироз печінки. Свіжий злотоцвітний сік починати пити з 1 краплі на 50 мл перевареної води. Щодень додаючи по краплі, доводять до 60. Пропивши тиждень по 60 крапель. Опуститися до 1 краплі. Примітка. По 30 краплях їх додають уже в 100 мл води.

Увага! Протипоказання при вживанні златоцвіту. Вагітність, епілепсія, стенокардія, порушення роботи серця, виразковий коліт, геморой, неврологічні захворювання, бронхіальна астма.

Волхви схилялися перед златоцвітом. Є підстави стверджувати, що сік рослини додавали в Сурай Молодості, адже рослина збуджує всі енергетичні чинники тіла, вивільняючи людину з тілесної оболонки. Вважалося, якщо снопики квітучої рослини повісити вчотирибіч ліжка, Марена ніколи не підступиться до видужуючого, бо ж захищений самим Сонцем. Для одужання давали пити буряковий квас з чистотілом і медом, що тиждень перебродив. Зелом користувалися повсякчас, випікаючи бородавки, зводячи парші, аж до раку шкіри, випікали більма. І навпаки, татямзлодюгам, ворохобникам, відступникам випікали очі.

Із кореня рослини робили отруту. У великих частинах вона зводила з розуму, а у малих — повертала до життя навіть безнадійно хворих. Чи тяжко зранених витязів.

Златоцвіт вишивали на корзнах як найсильніший оберіг.

Застереження. Перш ніж користуватися для самолікування нашими приписами, порадьтесь з кількома фахівцями.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment