Савік Шустер — провокатор, розпалювач зневаги до українського народу?

Дмитро ПАВЛИЧКО

 

Відомий мандруючий заробітчанин, журналіст, людина, яка знайшла в Україні довірливих, наївних, доброчинних, але й дуже амбітних слухачів, а серед них і знаних політиків, що піддаються чарам всезнаючого балакуна, пан Шустер 1 квітня 2016 року відкриває своє справжнє обличчя. Щоправда, він це робив і раніше. За президентства Ющенка і Януковича цей політикан на свою сцену зумів викликати різноманітних самолюбів, які вважали, що участь у теледискусіях, організованих паном Шустером, — це запорука найвищої популярності. Розумні люди, яких бачимо й тепер на сцені біля пана Шустера, втрачають рівновагу, кричать, а йому саме цього й треба. Невже Соболєв, Лещенко, Чумак, Ємець, Добродомов та багато інших депутатів не збагнули досі, що Шустер — не проповідник свободи і мудрості, а слуга того, хто дасть більше за майстерність будувати палаючі сварки навколо питань, відповіді яких подобаються Дающому. Пригадайте, як пан Шустер постійно, але непомітно підтримував Януковича, як бігав разом із ним по пеньках та говорив йому: “Ви, Вікторе Федоровичу, увійдете в історію як президент-реформатор”. Тепер цей режисер ставить далі такі питання перед своїми акторами, відповіді на які він хоче почути, бо це вигідно йому як видатному бізнесменові, що торгує правдою.

Не знає він української історії, культури, мови, для нього українська держава — це утворення, проголошене в результаті розвалу СРСР. Якби він бодай трошки задумався над тим, що та держава існувала як Київська Русь, як гетьманат часів Хмельницького і Мазепи, як Українська Народна Республіка, нарешті, як Закарпатська Україна і навіть як УРСР, хоч то була колонія Москви, але мала окреме представництво в ООН, він не поспішав би з питанням до своєї світової російськомовної аудиторії: “Скажіть, чи ж ви не відчуваєте загрози розвалу української держави?”

А та дивовижна по всій Україні та по всьому світу розсіяна аудиторія, ясна річ, відповідає: “Загроза розвалу є!” А що ж їй відповідати, якщо за неї думає її кумир, зухвалий, як Остап Бендер, що прагне навчити нас українців грати на політичній шахівниці. А коли всі слухачі пана Шустера майже одноголосно підтримали його, адже це він відчуває загрозу розвалу нашої держави, він же показав на спеціально підготованій мапі України, де замальовані відповідно не тільки відчахнуті від наших територій путінською армією Крим і частини Донецької і Луганської областей, а й три наші області з Полісся, а ще в його коментарі говорилося про хитке Закарпаття. На якій же це основі війна Росії проти України, яка триває на Донбасі, узагальнюється з усіма іншими проблемами, які пригальмовують розвиток і зміцнення нашої держави? Розумні люди відповідали панові Шустеру, що у нас не подолана корупція, що відбувається подекуди зростання нашої влади з оживаючою Партією регіонів, але чомусь нікому з тих мудреців не прийшла в голову думка про те, що існує, болить загроза не розвалу, а захоплення російськими танками та бомбовозами нашої землі і держави.

Панові Шустеру не хотілося дослуховувати депутатів, які говорили про те, що саме перешкоджає нам зміцнювати державу, йому було потрібне голосування народу, що слухав спровокований ним запит: “Ви відчуваєте загрозу розвалу держави?” Шустер свого домігся. Народ, який живе загрозою розвалу своєї держави і зізнається в цьому, це не народ, а безлика маса, втішена тим, що її великий організатор “Свободи слова” спитав щось дуже важливе.

Тепер, коли на українсько-російському кривавому, Кремлем зорганізованому фронті, де щодня гинуть воїни та волонтери, люди різних націй, але всі в шапках з гербом України, ставити питання: “Чи ж ви відчуваєте загрозу розвалу держави України?” — це зневага нашої пам’яті про тих, що полягли на Майдані і на Донбасі за нашу свободу. Адже ніколи досі Україна не була так об’єднана, як тепер, коли за кожен день свободи своєї треба платити кров’ю та смертями своїх дітей і своїх друзів.

Шустер боїться сказати всю правду про путінську Росію, яка загрожує не лише Україні, а й усьому світові, він пояснює нам, що відроджувана імперія жадає розвалити не лише Західну Європу, а й Америку, наповнивши їх біженцями з Близького Сходу та Африки.

Якось, на початках своєї телепрограми, пан Шустер запросив на свою сцену Юрія Іллєнка, людину, яка не вміла говорити неправди. Іллєнко зацитькав пана Шустера, коли той став заперечувати йому.

Дорогі народні депутати, якщо ви не маєте сміливості заперечувати панові Шустеру, не ходіть до нього, не показуйте, що ви слухняні пішаки у політичній грі і дбаєте лише про свій мізерний рейтинг. Збирайтеся окремо, самі головуйте і самі грайте, бо сумно дивитися на вас, як ви піднімаєте руку і просите слова і доволі часто переходите на мову режисера і зникаєте в його підступному мисленні. Задумайтеся над тим, чому не можуть власники українських телеканалів організувати подібне до шустерського ток-шоу, чому і доки ми повин­ні бути слугами спекулянтів, що борються начебто за слово свободи. Борітеся за правду.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment